Avatar uživatele
Standaa

Proč jsou některé jakzyky, jako třeba ten náš, tak zbytečně komplikované?

Neslouží jazyk v první řadě hlavně k rychlé, jasné, bezproblémové komunikaci?

Proč má čeština tolik nesmyslných pravopisných pravidel a všeho tohohle? Angličtina se třeba obejde i bez toho, a často díky tomu píši, mluvím a přemýšlím rychleji v aj, i když to není moje mateřština… v češině píšu, a musím se zastavovat abych se ujistil, jeslti píšu správné mně/mě, y/i, shoda přísudku s podmětem… Angličtina se kupříkladu obejde i bez toho… Proč je to tak složité a proč se neudělají reformy pro následující generaci? Nezlehčilo by to život nám všem?

PS: Česky umím dostatečně, jak by kadý správný Čech měl, a je mi jasné, že každý jazyk má mít pravidla, podle kterých se má mluvší a pistal řídit, ale někdy se pravidla dají zlehčit ve prospěch těch, co jazyk používají… Takhle v tom nevidím moc smysl…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Nevíteto?, Houslovyklic, Shaohao před 3386 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Odpověď je překvapivě jednoduchá, byl totiž komplikovaný jejich společný prapředek – indoevropština. Nebylo to tedy tak, že by se jazyky postupem času čím dál více komplikovaly, ale právě naopak – velmi komplikovaná byla indoevropština a jazyky, které se z ní postupně vydělovaly, se zjednodušovaly. Některé více, některé méně. Indoevropština měla daleko víc pádů než dnešní čeština; angličtina ještě před několika stoletími zhusta skloňovala alespoň zájmena (ani nemluvě o starogermánštině, společném prapředku angličtiny, němčiny, dánštiny aj., která skloňovala ještě daleko víc, i když již méně než indoevropština), než si u nich nakonec nechala pády jen dva…
Přesnou a podrobnou odpověď by ale dal jedině odborník z oboru obecné lingvistiky.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek