Frogman

Proč jsou některá jídla lepší uleželá?

Uleželý je lepší třeba bramborový salát, guláš a spousta dalších věcí, ale proč?
Kvůli tomu, že se chuť úplně „roztáhne“ po celém jídle?

Právě jsem si ukrojil kousek šišky vysočiny ze svého oblíbeného řeznictví a chuť mě zklamala. Ne, že by nebyl dobrý, ale oproti tomu uleželému je tenhle fujky… :DDD

Nejlepší odpověď
gecco

Jednak proto, že se chutě nasáknou a promíchají, ale dost často je to kvůli působení bakterií (fermentaci) – to je případ zrovna toho salámu…
😉

Další odpovědi
anonym

Jedině domácí kvašená zelenina, jinak na nic nečekám několik dnů, protože to už je pro mě nepoživatelné, mělo by být pro každého, já ale píšu jen za sebe. 🙂
http://www.na­zeleno.cz/bio/zdra­va-vyziva/kvasena-zelenina-je-vitaminova-bomba-troufnete-si-na-vyrobu-domaciho-pickles.aspx

anonym

týká se to i některých surovin, které se používají k přípravě pokrmů. například zrání masa (odležení, kdy dochází k mikrobiálním procesům).

jirka F

nepřesný tip : myslím že je taky tím aby se zvýraznila jejich chuť a vůně (viz: odpověd uživatele gecco)

ptáč

stojí za přečtení http://www.hos­tovka.cz/clanek­.php?clanek=290

Agneta

Zajímavé, ale uvádí taky hlouposti: „Nedáme si ale vzít ani takovou světoznámou lahůdku jako jsou utopenci nebo olomoucké syrečky, i kdybychom měli celé té EU vypovědět válku.“
Totiž právě ty olomoucké syrečky jsou přesněji řečeno sudetské syrečky:DDD > Do Olomouce, tenkrát ve středověku by ses tam česky nedomluvil, neboť tam žili jen poddaní knížete Šaumburka (Graf von Schaumburg) z dnešního západního Německa, kteří Olmütz založili, a tuto keltskou specialitu – původem z nedalekého Harcu, sebou přivezli.

Já tady ale nejsem od toho, abych stále jen něco korigovala:DDD

Frogman

:DDD

Frogman

Zajímavý článek. :)