RyuzakiKate

Proč jsou největší záporáci ve filmech převážně blonďáci?

… nebo alespoň mně to tak přijde. Teď si sice nemůžu kromě Draca a Luciuse Malfoye vzpomenout, ale věděla jsem toho víc… Nemusí být úplně komplet záporáci, ale aspoň nějak zle smýšlející nebo tak…
Doplňuji:
Jo, to dává parádní smysl. Rovnou se teda přiznám, že pro blonďáky mám neuvěřitelnou slabost, ani nevím proč :D

Nejlepší odpověď
bolak

Kdysi sem viděl rozhovor s nějakým režisérem a ten říkal že ten film potom víc zapůsobí. Že se to nevybírá náhodně a zvlášť třeba u hororů, že dřív se tam dávali herci který měli už od pohledu bad face, ale pak se přišlo na to že takhle je to pro ty diváky větší překvapení a tudíž i prožitek, když viděj na plátně někoho kdo vypadá napohled jako andílek (blonďatý vlásky, velký modrý očička, plný rty) a uvnitř zrůda zrůd :) a zvlášť u děckejch rolí to pak stojí za to.

Navíc by pak byl každej film dost předvídatalnej, kdybys hned věděla..podle tváře…a takhle si řekneš, „á todle bude těžká svině“ a najedou tadááá John Merick

Další odpovědi
zjentek

protože árijci jsou nadřazená rasa a vypadají jako andílci, je to kontrast, když jsou záporní.
Jinak nejchladnější vrazi jsou často v italských a balkánských mafiích a tam moc blonďáků není, možná odbarvených ,)
Doplňuji:
tak to ti přeji hezkou podívanou na všechno, kde jich je zapotřebí ,)

badisko

nejen ve filmech …uz jsis vsimla meho avatara ?…:)) jsme proste jini …;))

aruallaf

Myslím si, že blonďáci prostě působí nevinným ale zároveň chladným dojmem. :)

Reezo

osobně si myslím, že to může mít co dočinění s tím, že si mnoho lidí myslí, že blond lidi jsou o něco hloupější. Když má záporná postava blond vlasy, tak si všimněte, že většinou moc inteligence nepobrala ta postava. (pokud jde o americký film)

iceT

Ve filmu The orphan teda záporačka fakt blondýna nebyla,a že to teda byla krysa krys…a to je tak jeden na který si vzpomenu co je novějšího data…
V Die hard 4 Timothy Olyphant tak není blonďatý,Voldemort vlasy neměl vůbec a když je ještě měl,tak byl taky černovlasý, Hans Gruber v Die hard byl taky tmavý,šerif z Nottinghamu byl taky černovlasý a té postavy se zhostil stejnýherec co hrál Hanse Grubera.Castor Troy z Tváří v tvář je další černovlasatý,a tak bych mohla ještě z paměti pár tipů vyhrabat.