lukas.zmizik

proč jsou nákupní košíky chráněné desetikorunou nebo plastovým kolečkem?

krádeži to nezabrání

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Tak myslím, že původně bylo plánovano půjčit si vozík za minci. Tak to je na vozíku i uvedeno v Kč popř. v €.
Že se vymyslely žetony, popř. otočený klíč je jiná věc.
Ale i těch žetonů nemá člověk tolik, aby je utrácel.
No a nyní k důvodu: Aby je lidé vraceli na místo. Jinak by ho nechali třeba u auta, prostě kdekoli.

Další odpovědi
Rocker

Aby se potom nepovalovaly rozbité vozíky v parku,jako u nás,kam chodí místní indiáni.

bolak

Asi maj kluci pravdu, ono hlavně v těch velkejch supermarketech, kde maj parkoviště 2 kilometry čvereční, tak lidi si dovezou žrádlo až k autu a kdyby v tom neměli korunu, tak by se s prázdným vozejkem k 50 metrů vzdálený plexibouďě asi nikdo ani neobtěžoval.

Kuli krádežím to určitě nebude, když člověk chce, tak si poradí, jednou už sem dokonce narazil na cikána v kapuci, kterej strčil desetikorunu do prvního vozejku v řadě a pak si odjel z celým hliníkovým vláčkem neznámo kam.

Zajímalo by mě, kolik výroba jedný tý nákupní klece na kolečkách opravdu stojí, radši mi to napište sem, ať nemusím zakládat novou otázku :)

pokazdejinak

ad bolak – není to zrovna levná záležitost:

http://www.ob­chodnizarizeni­.cz/obchodniza­rizeni/eshop/1-1-Nakupni-kosiky-a-voziky

Simm :P

Kdyby tam lidi nedávaly prachy tak by ty vozíky nechávali povalovat a nestali se o to kam je zavíst … ;)