bflmpsvz2

Proč jsou na tomhle webu nejlépe hodnocené často nesmyslné odpovědi?

Proč jsou na tomhle webu nejlépe hodnocené často nesmyslné odpovědi? Třeba zcela ignorují otázku, ale pisatel reaguje na nejasný nadpis – zřejmě otázku už nečetl (př. Napadlo vás někdy, proč vlastně existují archeologické vykopávky?). Nebo je odpověď zcela chybná (V jaké vzdálenosti od Země začne působit tzv.„stav beztíže“?). Odpověď je uzamčená a tak dál podporuje všeobecně tradované bludy, protože odpovědi hodnotí laici. To není nějaká opravná procedura, aby se alespoň ty největší hovadiny daly reklamovat?

Nejlepší odpověď
klumprt

Na tento web pravidelně chodí nanejvýš desítky lidí. Z těch desítek lidí rozumí některým složitějším oborům buď nikdo, nebo nanejvýš jednotky lidí. To vede k tomu, že občas někdo, kdo tomu nerozumí, něco plácne a druhej co tomu taky nerozumí mu dá palec. Výsledkem je dobře ohodnocená hovadina, protože se prostě nenašel nikdo, kdo by tomu rozuměl a byl ochoten odpovědět, anebo se někdo takový našel a odpověděl, ale nenašel se nikdo další, kdo by tu kvalitu dokázal v odpovědi rozeznat.
To kdyby sem chodily tisíce lidí (což je jistě sen majitelů webu), tak by odborníků jednak odpovídajících a jednak hodnotících bylo tolik, že by jistě dovedli prosadit kvalitní odpovědi.

Další odpovědi
quentos

Představ si, že asi proto, že tu odpovídají lidi a ne stroje na správné odpovědi.
A ty palce dávají taky jen lidi.
První otázka a hned takhle útočná? Na takovou se dá odpovědět jen jedním způsobem: pokud se ti tady nelíbí, nikdo tě tady nedrží. Nazdar.

anonym

Nic není dokonalé. Někdo nemá odpověď, ale láká ho jen vyjádřit svůj názor. Češi jsou velmi kritický národ, který se nebojí se ozvat, ale když přijde na lámání chleba, tak radši řeší problémy v hospodě u piva, než aby spáchali defenestraci politiků. Poradím ti jednu věc. Zkus to řešit s lidma co tu mají právo zasahovat do otázek. Otevírat je, měnit jejich znění, či mazat. Dále zkus kontaktovat admina/zdejší majitele a pokusit se to řešit. Je to spousta práce. Osobně třeba vidím otázky, které si nezasložily zamknutí nebo by chtělo je opět dostat na přední stranu, protože nedostali uspokojivou odpověď. Tady odpovídají lidé lidem a není to tak, že by tu byla skupinka nějakých profesorů, co sežrali šalamanouvo houno, nebo jak se to říká. :) Ber to i trochu z nadhledem. Tenhle web má spoustu zajímavých informací, názorů a praktických věcí, které nikde na internetu třeba ani nenajdeš.

Dochy

  1. Tady není nadpis a otázka, ale otázka a doplnění. Z přečtení otázky by mělo být to nejdůležitější jasné. Pokud není, je to chyba tazatele.
  2. Další chybou tazatelů je že si nepřečetli pravidla, nezjistili jak to tu funguje a nominují první odpověď která jim připadá zábavná, což eliminuje možnost že by někdo další přispěl s věcnou odpovědí.
  3. Jediná možnost se kterou tento server počítá je nahlášení odpovědi. Další (nestandardní) obrátit se na adminy…

mosoj

Za svojí odpovědí si stojím.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-daleko-od-povrchu-zeme-bychom-museli-byt-abychom-zazili-stav-bez-tize

Kepler

Než se pustíš do jakékoliv kritiky odpovědí, doporučuji kapku sebevzdělání. Třeba v případě v cesty od Země k jakémukoliv jinému tělesu existují tzv. Lagrangeovy body. To je místo, kde se vyrovnávají přitažlivé síly Země, nebo třeba Měsíce. Nebo i Slunce. To je má opravná procedura na ty největší hovadiny.

Mc Merkurion

… tento web se jmenuje „otázky a odpovědi“ >>> kde tam máš napsaný, že musej bejt všechny správný?

anonym

Je třeba umět pozorně číst, pochopit text, pak teprve kritizovat.

Otázka měla dvě části, to vám nějak ušlo …

Kdo chce vidět, vidí, kdo nechce prudí …

bflmpsvz2

2 mosoj
Tak vaše odpověď taky není hodnocená nejlíp, i když by měla být.
Ostatně jsem myslel tuhle:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-jake-vzdalenosti-od-zeme-zacne-pusobit-tzv-stav-beztize

mosoj

Však já také. Odpovídal jsem stejně na obě otázky. Je tam uvedený odkaz.