daddy

Proč jsou na některých křižovatkách, řízených světly, tlačítka pro slepce mezi jízdními pruhy?

V Praze např. křižovatka Limuzská x Černokostelecká, Nám. OSN a řada dalších. Jak se k nim nevidomý dostane?

Doplňuji:
Pomalá chůze určitě není důvodem. Nemá si kde spustit zvukovou signalizaci na první zelenou. Otázka měla znít ,,jen mezi jízdními pruhy".

Nejlepší odpověď
Reuef

Je to proto, aby vypnul zvukovou signalizaci u predchoziho semaforu aby ho nepletla

Další odpovědi
mosoj

Neboj on to umí se k nim dostat. Tlačítka typuji na to, aby mohl nevidomý prodloužit interval zelené. On totiž chodí pomaleji než ostatní.