Proč jsou na klávesnici bankomatu i písmena a viděli jste klávesnici s Braillovým písmem?

Nejlepší odpověď
annas

"Na 220 bankomatů ČSOB a Poštovní spořitelny je nově vybaveno hlasovou aplikací pro nevidomé.

https://www.no­vinky.cz/finan­ce/213325-nektere-banky-nabizeji-bankomaty-i-pro-nevidome.html

Písmena slouží např. pro platbu příkazem k úhradě.
„Příkaz k úhradě
Tato služba umoţňuje zákazníkovi kdykoliv zadat příkaz
k úhradě přímo u bankomatu, a to tedy 24 hodin denně a
7 dní v týdnu
Po zadání PINu si vyberete možnost zadat platební příkaz, dále postupujete podle pžţadavků na obrazovce.
Číslo účtu příjemce, variabilní symbol, konstantní
a specifický symbol a částky se zadávají pomocí klávesnice.
Klávesnice obsahuje i písmena, takže lze zadat zprávu
příjemci platby.“

http://is.biv­s.cz/th/15083­/bivs_b/Banko­maty_a_jejich_mis­to_v_platebnim_sty­ku.pdf?lang=cs

Další odpovědi
anonym

Neviděl jsem to, ale né proto, že bych byl slepý. Popravdě, proč si nemohou slepí lidé nechat u jednotlivých bank nechat pridělat k bankomatu tlačítko hlasového průvodce. Pak by stačilo naučit se správnou kombinaci kláves. Bylo by možné i mazat znaky pinu nebo se vracet zpět v nabídce. Až by se vybraly peníze, tak by hlasový průvodce automaticky ukončil. Braillovo písmo by se však mohlo prodávat ve formě šablony kterou by si majitel jednoduše položil na panel a měl by to fajn.