PANÁD

Proč jsou na cestě v Bulharském Nesebaru v dlažbě kovové hroty?

Byl jsem letos v BL- NESEBARU. Je krásné město ale nejvíce mne zaujaly kovové, zaoblené bochánky -trny v žulové dlážděné vozovce o průměru cca 5 cm (jako hříbky s vyčnívající hlavičkou a zapuštěnou nožičkou)
které jsou zřejmě nepravidelně umístěné a zabetonovaní cca co 4–6 metrů v celém NESEBARU. Napadlo mne, že jsou to nivelační body dle kterých se cesta stavěla. Je to ale nepravděpodobné. Fotku bych zaslal. Tak co chytré hlavy? Děkuji

Odpovědi
Sendys1999

Neslouží to jako dilatační spára? Ovšem to mi pak nesedí ty žulové kostky, to by tam musel být beton nebo tak něco, nejlepší by bylo, kdybys hodil tu fotku…