cliwe

Proč jsou na Aukru některé věci dražší než normálně v obchodě?

Nejlepší odpověď
Jsemtady

Celej obchod je postavenej na zakaznikove neznalosti. Casto se setkas s prodejem neceho co je nekde drazsi nez jinde a par lidi co si to koupi. Kdyz vezmes klasickou samosku nakupuje treba v makru, kdyz si tam zajedes, tak to poridis levneji. Ve hre je i lennost, chtic mit neco hned atp. Kdyz treba zijes v pocitu ze je aukro levne, treba nebudes hledat jinde. Napr. moje mamka zna a umi s aukrem, takze si tam sem tam neco koupi, ale jinde poradne hledat neumi. Nebo hypermarkety maji lepsi cenu na neco a kdyz ses tam koupis i neco co je levnejsi jinde. Pak je aukro relativne duveryhodne oproti noname eshopu atp. Lidska blbost svetem vladne 😉

Malthael

Jsemtady – aukro vůbec není postavený na neznalosti. Aukro se samo definuje jako aukční portál. Aukce je činnost kdy je objekt A nabídnut za nějakou vyvolávací cenu, kterou buď někdo nabídne, že zaplatí nebo ne. (pokud nikdo nenabídne věc zůstává majiteli). Nicméně pokud někdo danou věc chce, může nabídnout více než první přihazující (u fyzických aukcí je to do třetího úderu kladívkem kdy je cena prohlášena za finální, na internetových aukcích do vypršení časového limitu). dokud je zájem, zájemci zvyšují příhozama cenu. To je ten hlavní důvod proč něco může být drahé – Samozřejmě že bych mohl si ten telefon koupit za 14000 v obchodě ale co kdybych ho na aukru sehnal za 8 000 nebo dokonce za 3000 protože ho majitel nabídl do aukce za právě ty tři tisíce. Bohužel když si tohle řekne 20 lidí a každý stanoví že do toho dá maximálně tisícovku tak cena pak letí o 20 000 nahoru ani nevíš jak a pak vydělá prodávající. Samozřejmě spousta pro většinu lidí bezvýznamných věcí se dají pořídit velice levně a nebo naopak se ještě celkem slušně dá zbavit něčeho co nevyužijete ale někdo po tom touží (kartičky fotbalistů, pokémonů…) – V obchodě je na výkup nevemou a vám se jich doma válí 6000 co uděláte dáte to za stovku na aukro a je to. vy máte stovku a někdo radost že konečně sehnal co hledal.

ponovotny

Jsemtady- ten příklad s Makrem nebyl moc šťastný. Makro je velkoobchod- tedy obchod pro obchodníky a to že je ta idea u nás jako všechno pokřivená akorát ničí trh. Tos mohl(a) poradit, že když si to ukradne tak to bude mít ještě levnější ;)