afro.minerva

Proč jsou muži v určitých ohledech nepoužitelní?

Poslala jsem manžela nakupovat. Chtěla jsem také koupit v lékárně takové ty tenké rukavice. Líp se mi s nima všechno myje, protože v nich mám cit. Chtěla jsem jedny a on přinesl celé balení. Takže sto kusů. K tomu mi ještě vynadal, že to bylo strašně drahé. Proč se musí muži všechno absolutně přesně definovat? 😁

Nejlepší odpověď
annas

Zasmála jsem se. Ale souhlasím s Vámi, i když vím od svých kamarádek, že jejich protějšky nakupují lépe než ony. Zřejmě nepatříme k těm vyvoleným.
Jsem přesvědčená, že kdybych svého muže poslala koupit několik věcí do více obchodů, byl by „úspěšný“ stejně jako Váš partner. Kdysi jsem poslouchala psychologa a ten prohlásil, že ženy dovedou myslet na několik činností najednou a současně je i vykonávat – např. prát, vařit, třeba i utírat prach atd. Muž si zapamatuje jen jeden úkol a nic víc.
Umí zase jiné věci. Asi to má tak být.

Další odpovědi
quentos

stejně jako jsou v některých ohledech absolutně nepoužitelné zase ženy… musíme se zkrátka vzájemně doplňovat, jinak by tady na tom světě místo nás už dávno byli dokonalí hermafrodité, kteří by nic nepotřebovali a jejich život by byl nuda a šeď ;{)=

mojitek

Jsem tady spravne v „klubu feministek“ ? Ono jde o to,jak velky ten "cely"mozek je..Pred rokem mi dnes uz byvala pritelkyne zacala pri jizde vytahovat ze zapalovani klicky,protoze se chtela podivat na privesek..
Mno,mozna to bude tim,ze jste mu zapomela rict co vlastne chcete.Stacilo rict : kup mi v lekarne jeden par rukavic ..
Ale jinak samozrejme muzi a zeny jsou kazdy uplne nekde jinde.O zenach za volantem ani nemluve

Michal

Umí být ženy více tolerantní k nám mužům.Nebo ne .? My taky tolerujeme ,když např.couváte…

panenka

no jo muži jsou takový.bud ráda že ti přinesl i to celé balení jak nic,a jeho řečí si nevšímej já jsem svého chlapa poslala pro tři věci a on mi donesl jen jednu.budme rádi že je máme pochval ho i za to celé balení.nadarmo se neříká že ženy myslí mozkem celým a muži jen půlkou

Retko

Hehe. Moje matka se vzdycky pta, kam ma tocit volant, kdyz couva. Tady je videt kdo mysli celym mozkem a kdo jen pulkou.

Zeny proste nemaji prostorove mysleni, chlapy zase neradi nakupujou. Protoze zenske jsou na nakupy trenovany od detstvi, rady chodej, vybiraj si saticky a podobny veci, jelikoz pro ne je dulezite dobre vypadat, coz mi chlapi nejsme to pohlavi, ktere klade velky duraz na krasu. Z jednoho se vyviji druhe. Zamyslete se, zeny uz od praveku byly doma a delali domaci prace, zatimco muzi lovily. Zeny se museli zamerit na vice veci, aby to udelali rychleji. Chlap se musel soustredit na lov, na jedno zvire. Plny soustredeni se poustel na vec. Je to proste evoluce.

iwetax

Já svého přítele poslala koupit olivoví olej a říkam mu: kup mi olivoví olej ať je PANENSKY a ve SKLE. Pokud nebudou mít panenský ve skle, tak nic nekupuj. A co myslíte? Přines v plastu slunečnicoví olej Tesco…

Nuk nuk

Já Vám rozumím, a na jednu stranu chápu Vaše rozčilení. Asi bych v podobné situaci také nevěděla, jestli se mám začít vztekat nebo smát.A je pravda, že u mnoha mužů to funguje právě takto
Na druhou stranu se musím pánů trochu zastat. Jednak takoví nejsou všichni. Můj muž je v tomto naprosto jedničkový, v nejhorším případě se zeptá, ale ještě se mi nestalo, že by mi přinesl něco jiného, než jsem chtěla.
Druhá věc je, že oni takto jednají proot, že je jim to tak přirozené. Muži myslí přímočaře. Vy jim řeknete, aby Vám koupili „jedny rukavice“. „Jedny rukavice“ = jedno balení = lékárnice mi ukázala balení po 100ks = je to to, co mám koupit. Ale to není nic divného, je to úplně normální projev mužského myšlení.
A ono mezi námi, děvčaty – kolikrát my své protějšky vyvádíme z míry tím naším „ženským, detailním myšlením“ :DDD Já soudím, že to bude tak 1:1. Nemám pravdu?

Vicki

Tak já klidně vystěrkuju podlahu a jsem schopná klidně vymalovat a přítel nakoupí,vypere a umeje nádobí:-)).

johny.bello

Trošku jsem se pousmála ale myslím že to není nic tak hrozného, horší by bylo kdybyste ho poslala pro něco opravdu důležitého a on by koupil něco úplně jiného. Alespoň máte zásobu na celý rok a on už je nebude muset jít koupit.

Džanička

Ne nadarmo se chlapům říká brouku,a ženským slepice.Protože brouci mají menší mozek než slepice..Já například umím řídit a couvat výborně,a kolikrát jsem viděla chlapa couvat,no prostě děs,tak si vždycky říkám,že mají co říkat na naše couvání,a sám to dokáže na potřetí.Vím že si na mě teď asi všichni chlapy tady pěkně smlsnou,ale mě je to fuk,beru to jako legraci,a stejně se tomu všichni zasmějete

spahn

Nechci rejpat, ale Váš příběh ukázal ve špatném světle spíše vás ženy;) Proč jste mu to nedefinovala (předpokládám, že jste mu to nedefinovala, v opačném případě bych Vám dal za pravdu), jak má poznat kolik kusů je „kup mi rukavice“? On jen pro jistotu koupil více:) Čili jeho „více kusů pro jistotu“, kdežto Vaše „selhání v předání informace“;)

Ale jinak nakupování je slabá stránka hodně mužů, i moje. Nemám na to trpělivost a i ve více činnostech najednou jsou lepší ženy. Já zase třeba poznám, jestli je řidičem nějakého auta muž, nebo žena, najezdím totiž denně hodně km:) Další je prostorová orientace, logické myšlení atd.

Ale je dobře, že jsou mezi náma rozdíly, ženy i muži jsou v něčem lepší než ten druhý