kol.sar

Proč jsou muži podpantoflem?

Nejlepší odpověď
manon

Málokterý doopravdy je. Spíš se tím rádi ohánějí – vtipálkové :) To, že muž doma pomůže s domácími pracemi není podpantoflizmus. A to, že někdy někteří nejdou do hospody s kamarády protože je nepustila manželka, je poměrně zaužívaný omyl. Já viděla i takové, co raději s manželkou čumí na seriál (z vlastní vůle) – ne, nebylo to u nás doma :)

Další odpovědi
Damiana

Ono se na to musí nahlížet z více úhlů, neboť neexistuje jediná verze podpantofláctví. Z jinak silného muže se může stát bačkora velice rychle. Přijde o práci a žena je nucena živit rodinu. On je v depresi a rezignuje.  Je třeba rozlišit, jestli v takovém vztahu mužský trpí nebo si v něm naopak libuje. Lenoši a mazánci, kteří byli od mala obskakováni a teď „chytnou“ partnerku, která je znovu hýčká jako v bavlnce, mohou být velmi spokojeni. Možná se z nich časem stanou spíš kamarádky, ale to panu Trepkovi nevadí. Jako bačkora se chlap může jevit okolí hlavně tehdy, když si vybere dominantní, ráznou babu, metrnici, která nedává prostor jinému rozhodnutí než svému. On nikam nesmí, ona ve všem velí. Jestli byl ale zvyklý na dominantní matku a partnerku si podle ní vlastně vybral, opět – mohla by tam být spokojenost. Nebo si ona vybere jeho a on je takový submisivní nebo flegmatický typ, který nedokáže říci ne. Toho pak „může“ ta herdek baba klidně i občas proplesknout. A to už je domácí násilí. To, že k tomu patří i ponižování je jasné.  Největší potíž ovšem bývá v těchto případech v sexuální oblasti. Tam to většinou nefunguje – neboť nejde o plnohodnotný vztah a tyranie, mentorování a buzerace je jistě to poslední, co pozitivně stimuluje mužskou erekci a libido – ona i ta domina se přejí, když je to doma imrvére…
Tím se dostávám ke tvé druhé otázce – proč zahýbají. Hlavně z důvodu, že si chtějí užít (to je jasné:-) a také, protože jako zbabělci o to víc hledají něco, co doma nemají. Přitom se obvykle bojí prozrazení jak čert kříže. Tím nejhorším důsledkem chování podpantofláka je brutální vražda – často to bývá sadistická pedofilie (protože malé děti jsou ještě bezbrannější než onen bačkora). To, že se v něm někdy „probudí“ chlap a picne „starou“ je méně pravděpodobné. Nejčastěji se ale uchylují k milence (paradoxně zase podobné dryáčnici:-) nebo něžné víle, kterou pak sami trýzní a buzerují. Nedejbože, aby se ale něco „domákla“ zákonitá polovice – zapření vztahu, okamžité ukončení bývá obvyklé, „odstranění“ problémové = vlezlé milenky ale také není výjimkou. Takhle jedná zbabělec a slaboch. Opět jsme na začátku. Vždy jde o povahu a souhru okolností. Téma nevěry jako takové – to by bylo na hodně dlouho. Jen snad ještě jedno – spokojení a šťastní  lidé si navzájem nikdy nezahýbají.
Zde si ještě můžeš počíst na podobné téma.
http://www.sa­muraj.cz/clanek/jste-pod-pantoflem
http://zena.cen­trum.cz/clanek­.phtml?old_ur­l=zena/sex-vztahy/laska-a-vztahy/2009/8/11­/clanky/kdyz-je-chlap-backora/

iceT

Protože se nechají,protože některým to tak docela vyhovuje,protože nějsou schopni fungovat bez dirigování.Ale jak říkám,některým to i vyhovuje.

marijakes

To teda netuším, proč si to muži myslí. Můj rozhodně není. Je to zlatíčko, udělá všechno, na co si jen vzpomenu a hned bez remcání. 🙂

anonym

i ženy jsou pod pantoflem, čistě záleží na tom jaký je ten jedinec. důvodů je hodně… dominance ; strach o ztrátu partnera ; žárlivost ; manipulace atd… nemá smysl to řešit, každý je jiný a každý má jiný pohled na věc a jiné vzkušenosti 🙂

beer

Mám jedneho kamoša „podpantofelníka“ a vopčas je skutečně děsnej. Ovšem, bez té své klekánice by asi zdechnul ))
Takže tak nějak…

anonym

Některým „chlapům“ to vyhovuje. Rádi přenechají ženám kormidlo… a hlavně zodpovědnost !

hanulka11

U nás tomu tak není a když se nechá, tak je to jen jeho věc .

anonym

Někteří jsou pod pantoflem kvůli sexu. "Buď uděláš to a to a večer dostaneš a když to neuděláš, večer nebude nic."To je také jedna z možností podpantofelismu.
V jednom z mých zaměstnání se jedna paní chlubila, že pokud jí manžel nekoupí nějakou věc na sebe či kabelku (jiný doplněk), tak také večer nic není.