Makina

Proč jsou mokré, vlhké nebo i zmoklé vlasy vlnité?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Vlasy jsou vytvořené zejména z keratinu, bílkoviny, která se kromě jiného nachází také v pokožce, nehtech anebo u zvířat v peří a srsti. Kudrnaté, vlnité a stejně tak rovné vlasy ovlivňuje také vlhkost vzduchu. Vždyť se přece říká, že pokud je vlhké počasí, je to je špatný den pro vlasy. Vlhkost, která se vsákne do pramínků vlasů, způsobuje to, že se mění jejich proteinová struktura, která je vrací do původního stavu. To znamená, že kudrnaté vlasy se zvlní ještě více, rovné zplihnou a klesnou – a všechna naše ranní snaha zformovat vlasy podle našich představ je tatam.

http://ucesy-cz.happyhair.cz/ho­me/proc-jsou-vlasy-kudrnate/