Kelt

Proč má hra pravidla, které se dodržují, jen za určitých podmínek?

Mám na mysli Slavíka. Podle řádného hlasování dostal Ortel 2. místo. Asi se to někomu líbí, tak proč proti tomu někeří protestují. Nezáleží, co zpívá, jaký má repertoár. Má své posluchače, příznivce, poslali mu hlasy. Proč do toho zatahovat politiku? Na jedné straně se oháníme demokracií, na druhé straně se některé věci nesmí říkat, ale lidé je chtějí slyšet. Je to zvláštní, nemyslíte? Co vy na to? Děkuji.

Odpovědi
Alesh

Ano, přesně tak… proč do tohoto zatahovat politiku?! Ale to dělají přesně ti, co tohle uskupení podporují v pěvecké soutěži, protože o zpěvu a hudbě to jistě nebude.

Mc Merkurion

… to je normální, menšina se dodnes taky nesmířila, že jejich knížete neprosadili na hrad, a neustále o vítězné většině prohlašuje, jak je blbá, a snaží se tuto volbu zrušit > prostě, někdo si demokracii představuje tak, že jen jeho názor je ten pravý …

ivzez

Pokusím se odpovědět na to, co jsem z otázky vyčetla
(nejsem si jista, jestli jí správně rozumím).

Zlatý slavík není hra ani soutěž, jde o anketu,
v níž lidé hlasují pro své oblíbené interprety.

Nejde-li o hru, nelze mluvit o pravidlech hry.

Vše se u nás řídí platnými zákony.

Je-li u nás zakázáno propagovat některou zločinnou ideologii, platí to
samozřejmě pro všechny oblasti veřejného života → včetně vyhlašování
výsledků anket a slavnostních večerů s předáváním cen.

Zatímco kritika vkusu posluchačů není na místě, výhrady
vůči propagaci zločinné ideologie podle mne jsou v pořádku
(podle mne nejde o zatahování politiky).

„Na jedné straně se oháníme demokracií, na druhé
straně se některé věci nesmí říkat, ale lidé je chtějí slyšet.
Je to zvláštní, nemyslíte?“

I podle mne je „zvláštní“, že někteří lidé chtějí
slyšet věci, které by správně chtít slyšet neměli…
[Měli bychom být uvědomělejší. Všichni!]

Mc Merkurion

… co se týká Ortelu, je zde vidět jasná cenzura, nikde jej nehrají, a vymlouvají se na xenofobní texty, ale to je nesmysl, on jen říká, to co si myslí obyvatelé této země, ale bohužel, neříká, co by si měli myslet, a to se přisluhovačům tety Merkelové a podobným zaprodancům nelíbí … holt demokracie je jen potud, pokud to vyhovuje vládnoucí síle …