Proč jsou louče ve filmech vždy umístěny hořícím koncem vzhůru?

Totiž, když se umisťovaly přesně opačně… Přitom jsem nezaznamenal snad žádný film, kde je to správně!

Nejlepší odpověď
Funna

louče se opravdu umísňovaly hořícím koncem mírně dolů (úplně obráceně, jak píšeš ne)…ale jestli to nebude tím, že ve filmech bývají obvykle fakule (louč je jen kus dřeva)

Další odpovědi
www

Stačí škrtnout sirkou a vyzkoušet 🙂
Pokud budou ohněm dolů, louče budou hořet moc rychle a dlouho nevydrží.
Doplňuji:
Tedy chceš-li mít více světla na krátkou dobu a máš daný počet loučí, tak ze šikma, ohněm dolů. Ohněm nahoru pak v případě opačném.

mosoj

Louč je smolné dřevo . Rychlost a intenzitu hoření určuje natavená smola.
Pokud ji držíš kolmo vzhůru smola stéká dolů, plamen je menší , déle hoří ale také může zhasnout. Pokud ji dáš upačně smola steče do ohně, bude velký a intenzivní plamen, nicméně louč shoří velmi rychle.
Takže ideálně je to tak jak píše Funna, tak akorát .