Krepy

Proč jsou lidi tak zvláštní?

Proč se furt někdo přetvařuje? V jednu chvíli si myslíte že je to Váš nejlepší kamarád na kterého se můžete spolehnout a pak BUM. Proč furt někdo vydává nějaké pomluvy?

Proč?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Někteří lidé hrají na všechny strany – tváří se, že jsou kamarádi snad s úplně každým, ale pak stačí, aby člověk zašel za roh a už ho dotyčný pomlouvá a cosi kdesi. A proč? Je to výhodnější, než tě oficiálně nesnášet, protože co kdyby od tebe něco potřeboval.....,ale v momentě, kdy bude potřebovat někoho jiného, tak tě klidně odkopne a skopne, aby se zavděčil jinému a vypadalo, že je kamarád s jiným.

Další odpovědi
anonym

Lidé jsou jenom lidé. Na Tvé PROČ? se dá odpovědět také tak, že možná od lidí očekáváš víc, než bys měl. Nemusí jít vždy o přetvářku. Můžeš také něco chápat jinak než je to myšleno. Můžeš to být Ty, kdo je nesprávně naladěn a cítí se být zklamán tím, co slyší. Někteří lidé jsou velmi nedůtkliví a vztahovační. Dotýká se jich úplně všechno, ačkoliv se jich to třeba vůbec netýká.
Je to vždy o lidech, ale také o Tobě a o Tvém způsobu přijímání informací.
Experty na pomluvy bys snadno našel i na tomto webu. Je ale jenom na Tobě, zda budeš s pomlouvači hrát jejich hru, nebo se na ně i jejich snahy vykašleš. Co na tom, že se najde pár lidí, kteří jim na jejich snahy skočí? Hlavně to nedělej Ty.
Někteří lidé mají tak malé sebevědomí a jsou tak zoufale nicotní, že si musí alespoň krapet sebevědomí dodávat tím, že prostě druhým škodí, nebo je alespoň v očích druhých očerňují.
Nauč se život brát takový jaký je. Zamysli se hlavně nad sebou a nad tím, jak sám druhé vnímáš.
Kamarád mohl mít jenom blbou náladu a mohl zareagovat nepatřičně. Také to ale samozřejmě může být hajzlík, který se konečně „vybarvil“. Ne nadarmo se říká, že v „nouzi poznáš přítele“. Pokud se neocitneš ve skutečných problémech, tak raději počítej s tím, že všechno může být jinak.
Krepy, každá taková zkušenost je cenným ponaučením. Možná jsi byl příliš důvěřivý, nebo sis dost nevážil sám sebe. Uvědom si, že pomluvy šíří zpravidla lidé, kteří nemají nijak zvláštní morální, ani jiné hodnoty. Povznes se nad to a najdi si lepšího kamaráda.

pl4toon

Přetvářka je součástí pudu sebezáchovy. Přetvařujeme se, abysme nedali okolí znát, jak jsme slabí, málo inteligentní. Zakrýváme tak vady charakteru, bolesti, prostě nedostatky obecně, za které se stydíme, nebo nám jsou jinak nepříjemné. Nemusí jít tedy vždy o přetvářku v negativním slova smyslu. Všechno má svůj čas a prostor. Lidé se časem mění, vyrovnávají se sami se sebou a s okolím. Je dobré dát lidem čas na přizpůsobení se. Není třeba dát každému jeho přetvářku okamžitě sežrat, ale spíš respektovat jeho soukromí a respektovat i právo na přetvářku. On ten člověk časem „dospěje“ a třeba si i vzpomene, jak jsme na něho byli hodní tím, že jsme netlačili na pilu :)

Pomluva je ve společnosti přínosná věc, která je negativně vnímána. A oprávněně. Sám jsem vícekrát čelil pomluvám a bylo to vždy nepříjemné a těžko se s tím bojuje. Ale člověk se díky tomu hodně naučí o lidech, o vztazích, o životě. Důležité je umět si v hlavě filtrovat, co může být pomluva a co jsou holá fakta. Podle mě není nebezpečný člověk, který pomlouvá, ale ten, kdo pomluvám věří.

anonym

Takový je už život, když jsem o tom poprvé začala přemýšlet a ptát se na to, dostala jsem stejnou odpověď a připadalo mi to jako podraz, jako lež ale lidi už prostě jiný nebudou, nepředěláš je. Když si tohle někdo přečte, nebo když to někde slyší, nechce se mu to líbit, protože okamžitě v duchu, nebo nahlas řekne, že to není pravda, že on takový není, dřív, nebo později na to příjdeš sám, všude se najde někdo, kdo ti tvoje sny a ideály bude kazit, ty budeš buď mlčky snášet, nebo na obranu uděláš to samé a jak tady už bylo, ať hodí kamenem, kdo je bez viny, každý se hájí, pro dobrý pocit můžeš udělat to, že si vycvičíš svoji mysl, aby byla nad věcí, nebo se z toho zcvokneš. Já sama to teda neumím, nenechávám si líbit nic. Říká se, že nejlepší život žijí blázni, protože o ničem nepřemýšlí, mají lehkou hlavu, nic jim nevadí a všemu se smějí, někdy jim závidím jejich život, ale to by se zas mohlo dokola polemizovat o tom, jestli skutečně jsou, jací jsou, jestli vážně nepřemýšlejí a to už by bylo daleko k tvé otázce. Ale to není jen mezi lidmi, i zvířata jsou pomlouvačná a přetvařovat se umějí taky a ještě líp, než lidi, třeba takový chameleon, ten radši změní barvu, než aby se dal sežrat.
Spoléhej se radši vždy jen na sebe a pomocnou ruku hledej hlavně na konci svého ramene – bohužel…

olm

hledej kamarada tam kde by jsi ho nikdy nehledal,
bav se s nim o tom o cem by ses nikdy nebavil,
to neni vubec snadny ukol, ale nakonec se ti ulevi

zjentek

protože jsou nepřirození. Systém hodnot je nastaven tak, aby jsi neviděl a neměl čas se zabývat tím, co je tvoje přirozenost ..zkrátka abys nebyl chytrý, protože z moudrého a chytrého člověka se špatně těží peníze ,)

anonym

Je to následek toho že jsou duševně nemocní.