icurusL

Proč jsou lidé s rakovinou většinou bezvlasí?

Nejlepší odpověď
annas

"Léčba rakoviny některými cytostatiky, tzv. chemoterapií, a zářením, tedy radioterapií, může způsobit vypadávání vlasů.

Chemoterapie je léčba, která využívá léky se schopností ničit rakovinné buňky. Tyto látky napadají rakovinné buňky a narušují jejich růst.

Bohužel ale mohou napadnout i další buňky lidského těla včetně vlasových kořínků. To způsobí ztrátu vlasů, tzv. alopecii. Na rozdíl od rakovinných buněk se ale normální buňky po léčbě rychle obnoví, takže se nemusíte obávat, že vám vlasy, o které jste přišli v průběhu chemoterapie, po skončení léčby znovu nenarostou.

Před tím, než léčbu zahájíte, by si s vámi měl lékař promluvit o ztrátě vlasů i dalších možných vedlejších účincích léčby. atd."

http://www.ule­kare.cz/clanek/ztra­tili-jste-vlasy-neztratte-sebevedomi-10953

Další odpovědi
dr.luha

Hemoterapie ničí rychle rostoucí buňky. Proto to zasáhne i tvorbu vlasů.

Klaproth

Nesmysl. Lidé s rakovinou nemusejí být bez vlasů, vypadáváni vlasů způsobuje chemoterapie.