adamvosvrda1

Proč jsou lidé nezaměstnaní?

Pracovní úřady se plní nezaměstnanými, přitom je všude velké množství pracovních pozic! Čím to je?

Nejlepší odpověď
anonym

To je těžký. Mnoho lidí (no, nedá se to nazvat lidmi) zneužívají sociální dávky, těch, kteří chtějí pracovat, je mnoho, ale zaměstnavatele jim nabízejí takové platy, že se jim nevyplatí ráno vstávat.
P.S. ÚP se plní, ale úředníky!

Další odpovědi
Kepler

Není pravda že se ÚP plní nezaměstnanými. Když tak tam chodí jenom ti, co pracovat nechtějí (docházejí si jen pro sociální dávky), nebo nemůžou (třeba „nepotřební“ 50+). A taky je dost pracovních pozic volných, protože je málo těch, kteří splňují požadované kvalifikační požadavky. Dneska už musí umět dva světové jazyky i blbý recepční. A když někdo kvalifikační požadavky splňuje, tak se na nabídky vyprdne, protože platí směšně. Tak se dovážejí doktoři ze Slovenska, nebo dělníci z Ukrajiny.

Drap

Neni pravda že se plní. Největším problémem je, že UP nemají povinnost aktivně hledat lidem práci, ale nezaměstnané jen evidovat. Mám ověřeno od několika lidí. Jen si je pozvou, při schůzce naplánují další a tím to končí. Nehledají aktivně a o volných pozicích nikomu z nezaměstnaných se nezmíní.
Před několika léty jsem potřeboval zajistit 12 pracovních míst pro ženy na šití. V požadavcích jsme neměli ani vyučení, šlo o speciální stroje, kde se stejně musel každý zaučit. V te době se nedaleko zrušila firma na šití, která po dlouhou dobu zaměstnávala asi 400 lidí. Myslel jsem , že to nebude problém. Zašel jsem na UP, tam mě velice pěkně poděkovali a byli rádi, že nabízím pracovní místa. Vždy v pátek mě paní z UP zavolala, zeptala se, zda nabídka ještě platí. Po 5 týdnech nepřišel ani jeden uchazeč. Jelikož se blížil už termín, dal jsem do místního plátku inzerát a během tří dnů se přihlásilo přes 40 lidí.

Rakira

pracovniky
skolou
je vice moznosti
kdyz si spatne vystudujete tahne se to s vami az do dospelosti

terry

Příliš obecná otázka. Nelze všechny házet do jednoho pytle.
Vím, že často jsou líní, často holdují alkoholu, někdy sami sebe omlouvají nemohoucností či nemocí.
Spoléhají na dávky, rodinu či známé.
Ale co v důchodovém věku? Až třeba rodina nebude moci a dávky nebudou stačit na nájem, inkaso, jídlo, provoz domácnosti a léky.
Vidím sama, kolik set Kč mamka vydá měsíčně za léky.
Často vidím cedulky s nabídkou brigád, v létě je jich ještě víc a pak vidím před hospodou nebo u nádraží spoustu „existencí“.
Chtějí po lidech peníze, ne párek v rohlíku a mzda za brigádu jim je málo. I když je často nezdaněná.