Proc jsou lide neverni ? -iv-

Nejlepší odpověď
anonym

Podle odborníků je člověk promiskuitního založení.
Monogamní model zavedla společnost už dávno v historii původně z majetkových důvodů a linie dědění, později jej kodifikovala církev a vtělila jej do přikázání (nepožádáš manželky bližního svého) stejně jako nezabiješ, nepokradeš apod.
Lidé to sice berou jako zažitou a zavedenou společenskou normu, ale pradávné atavismy v nás stále zůstávají a potvůrky dřímou v podvědomí.
A protože pohlavní pud je 2. nejsilnější hned po pudu sebezáchovy a má emotivní receptory, stačí příznivá konstelace a slabé tělo reaguje mechanicky podle svého vnitřího a základního zakódovaného nastavení.
Tak a pro odlehčení ještě jeden bonmot na závěr:
Odoláme-li pokušení, není to tím, že jsme tak silní, ale že pokušení bylo příliš slabé.
Doplňuji:
Ad led, samozřejmě, ale s tvým pojetím přece poznatky sociologů nekolidují. Proto je tam ta společenská norma, díky nimž se krotíme.
Pokud bychom reagovali jenom pudově, tak by to na světě vypadalo úplně jinak.
Miloš Kopecký, mimořádně vzdělaná a inteligentní silná osobnost na toto téma prohlásil, že celoživotní věrnost je v příkrém rozporu s přirozeným založením člověka a je vykoupena buď velkorysou tolerancí anebo hlubokým pokrytectvím.

Další odpovědi
aloevera5

  1. chtějí zažít něco jiného
  2. nejsou spokojeni ve vztahu (chybí jim láska, porozumnění)
  3. touží po zakázaném ovoci
  4. chtějí si zvýšit sebevědomí, že na to ještě mají
  5. chtějí získat nějakou výhodu (přidání peněz v práci nebo povýšení)
  6. alkohol (kdyby nebyli opilí, nebyli by zahnuli)
  7. atd. atd.

Těch možností je strašně moc.

mosoj

Je to základní živočišný pud každého živého tvora na Zemi ! Je to přirozené ! To vám řekne každý sexuolog. Netřeba nad tím lomit rukama.
Je třeba používat zdravý rozum.

fcoop

Lidská přirozenost.Dřív,když šel Honza do světa,a ten začínal o 5 vesnic dál,nebylo tolik lákadel a možností.

Vyplývá to z jednoho zákl.instinktu.

bobrik

jo jo, to se řiká, "lidi jsou k…, mr… a kradou, ani poledne nedržej. Tohle jsem poprvé slyšel jako učeň ve fabrice. Do dneška si tuto prupovídku pamatuji. Ale k věci, je síla které má mnohé na svědomí, návíc je tu osud každého znás, co se má stát se stane i kdyby se človíček na zadní stavěl. To je těžké, asi je spostu mezi nebem a zemí, co nejde ovlivnit. Petr

led

Čomu sú neverní?
Sebe? Niekomu inému? Láske? Ideálom? Morálke?… tých otázok je strašne veľa.
Pozrime sa na „neveru“ v láske:
Kríza, Bezdetní manželia nemôžu mať deti. Dohodnú sa a manželka pomocou iného muža má dieťa. Je to nevera? Alebo manželka z lásky manželovi splnila ich spoločný sen?

Doplňuji:
Dr.Axl,
Rozdiel medzi zvieraťom a človekom je v tom, že človek dokáže svoje pudy usmerňovať, regulovať, kdežto zviera prirodzene reaguje.