mosoj

Proč jsou lidé nepoučitelní ?

Berlín 2 měsíce po válce.

http://www.mo­jevideo.sk/e/34ld

Nejlepší odpověď
fcoop

Je to takový koktejl. Neochota,neschop­nost poučit se z chyb,patologická touha po moci,chamtivost a hloupost.
Neochota pamatovat si.
Jako malé dítě,co si vážně myslí,že když si podruhé sáhne na rozpálenou plotnu,nespálí se.
Jako kuřák,co zná rizika a kouří.

Jako kdyby neexistovala příčina......­.........a následek.

Ten rozmlácený Berlín – opravdu dojemné.
Nebyli to Němci,kteří vypustili džina z flašky?
Podruhé.
Třeba Varšava – ta byla tak zničená,že se uvažovalo o tom, trosky prostě opustit a postavit město jinde.

Další odpovědi
annas

Je pravda , že "teprve starší lidé jsou schopni pochopit mnohé souvislosti dějů ve světě.
Z jednotlivých svých zkušeností (střípků) si vytvoří mozaiku, která dává obraz poznání. Bohužel pak již mají omezené možnosti tyto děje ovlivňovat. Mladí si zase myslí, že všemu rozumějí nejlépe.

No a tak je lidstvo nepoučitelné a stále opakuje staré chyby."

Zdeněk Joukl

Že by naše generace byla generací bláznů? Přece jen ti, dělají chyby opakovaně, zatímco moudří přemýšlejí.

Další generace bude zase na naše chyby upozorňovat. Poučí se ale z nich? Vývoj se odvíjí ve spirále …

Nuk nuk

Protože jsou přesvědčení, že to budou dělat lépe, než jejich předkové. Jenže opak je pravdou, rozdíl je jen v použitých, modernějších, prostředcích, lidská blbost se nezměnila.

Rokio

Podle mě je to možná proto, protože když lidé udělají stejnou věc dvakrát či vícekrát, možná dojdou k jinému výsledku.

anonym

Copak po II. světové válce, ale co jim dala ta I.?
http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/1097181328-udalosti/210411000­101003/obsah/127972-nemecko-splatilo-dluhy-za-prvni-svetovou-valku

dudu

Máme to nejspíš v povaze. Vyprávěj zejména mladému člověku třeba i šestkrát, jak je nepříjemné sednout si nahým zadkem do kopřiv, proti tomu když si to v reále užije!

Kepler

Někteří se poučí, jiní ne. K těm prvním patří Němci a Japonci. Je ovšem otázka, jak dlouho jim to vydrží. Ovšem svět se změnil, teď už věřím, že 3. světová už nebude, protože obě potenciální strany si uvědomují, že by to mohlo skončit zánikem lidstva. Teď se bojuje proti terorismu, který je neuchopitelný a tím i mnohem nebezpečnější.