Annabellee

Proč jsou perforované výrobcem igelitové, mikrotenové apod. sáčky jako součást obalu zboží?

Sleduji tento fenomén řadu let a veškeré sáčky u průmyslového zboží (s vyjímkou potravin) jsou bez ohledu na velikost proražené dírkovačkou. Abych byla přesná – vyjma zipsovacích pytlíčků na drobné součástky, které by dírkou mohly vypadnout :). Jako jediný- byť absurdní – důvod mě napadá znehodnocení pro další použití.

Nejlepší odpověď
gecco

Aby při balení do větších obalů (více kusů – krabice, pytel…) bylo snadné z těchto sáčků vytlačit vzduch – ´nafouknutý´ pytlík zaujímá daleko větší objem, než ´stlačený´ a je drahé transportovat či skladovat vzduch…
😉