toxino007

Proč jsou dvě psí známky?

Dobrý den mám dotaz Proč jsou zákonitě 2 psí známky na jednom řetízku není to zbytečné když na obou psích známkách jsou ty samé informace?

Nejlepší odpověď
Drap

Proč zákonitě ? Žádný zákon nic takového nepřikazuje. Psí známky si zajišťují obce. Některé je vyrábí duplicitně, právě pro případ ztráty.

Další odpovědi
briketka10

Uložit povinnost, aby pes nosil známku je v rozporu s Listinou základních práv a svobod. Povinnost může být uložena pouze zákonem a v jeho mezích.
Povinnost nosit známku není upravena v žádném zákoně a žádná vyhláška obce nesmí být v rozporu se zákonem.
O tom, že máte zaplacen poplatek ze psa máte od městského, nebo obecního úřadu stvrzenku, známka se může nosit i v peněžence a pejsek může
nosit jen známku s adresou pokud nemá čip.
http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/detail/51292/cip

setapouch

Jake psi znamky myslis?

U vojenskych „psich znamek“ se v pripade umrti jedna necha mrtvemu vojakovi pro pozdejsi identifikaci a druha se odesila na velitelstvi pro zpracovani vsech nalezitosti.

anonym

Jednu má armáda pro svou administrativu a druhá se dává rodině.