kašenkaa

Proč jsou draci (čínští, evropští…) součástí legend?

Jako malý jsme viděli spoustu pohádek s drakama, ale kde se ty pohádky, předtím legendy vzaly? Proč vymysleli něco, co neexistuje, a po celém světě?

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o legendy, ale o mýty, pověsti, pohádky atd.

Proč? Protože si lidé nedovedli vysvětlit různé přírodní jevy, takže si vytvářeli rbytosti, které lidem ubližovali, nebo je chránil.

Draci byli symbolem ohně, země, uměli i létat, byli chápáni jako zlo.

Draci často střežili poklady, takže hrdinové s nimi o něi bojovali, Často draci unášeli krásné princezny, pamy. Ten, kdo je osvobodil, byl slavný atd.

Lidé věřili, že když sní jazyk mrtvého draka, budou rozumět zvířatům, chánily je dračí zuby, kůže atd.

"Drak, tento mýtický tvor má hadí či ještěří vlastnosti. Jsou známé dvě tradice, které pohlíží na draky: evropská a čínská.
Existence draků je zachycena od období roku 8 př. n. l.

Dle záznamů vypadaly jako gigantičtí hadi s křídly netopýrů.
V asijských kulturách jsou symbolem síly a deště, oproti tomu ve středověku na ně bylo pohlíženo jako na krvelačné bestie, které páchají zlo.

Draci si vyskytují v pověstech, pohádkách a příbězích z mnoha kultur. Díky tomu existuje velká variabilita, týkající se jejich vzhledu. Například v počtu jejich hlav. Z čínské kultury pochází drak jednohlavý, z řecké zase stohlavý
http://www.top10lis­t.cz/top-10-podivne-myticke-bytosti/

Dnes se drak stále objevuje v některých úslovích. Ta ycházejí z vlastností draka, které jim lidé přisuzovali
. .
Např. Je to na draka – nestojí to za nic. Je jako drak – vzteklý, rozlícený stále se zlob, opilý člověk si koupí draka atd.

Určitě znáte dětského létajícího draka, který se vypouští na podzim po větru.

Nebo souhvězdí Draka. Ještě se meteorologickému přístroji říká drak, rovněž i trupu letadla. .

Další odpovědi
dubraro

Protože již nežijí. Zůstali jen v legendách.