bolak

Proč jsou boxový chladiče hlučný?

Na internetu vždycky píšou, „má to boxovej chladič, toje jak cirkulárka“, to jako všechny chladiče bez výjimky? A o kolik je to hlučnější než normální? A dá se to nějak ztišit nebo vyměnit?

Nejlepší odpověď
pl4toon

Neplatí to vždy. Například k Intelům dávají celkem slušné chladiče. Ovšem někteří tuneři slyší i trávu růst a i když to občas jen trošku z PC zahučí, tak slyší cirkulárku :) V případě opravdu hlučného chladiče je samozřejmě možné snížit otáčky ventilátoru, jak píše badisko.

Další odpovědi
badisko

znizit otacky ventilatoru.....ale tento program facha prevazne na stolni pc ja ho pouzivam na mereni teplot v notebooku…http://pl­aygate.cz/index­.php/programy-stahuj-mainmenu-11/346-program-na-snizeni-otacek-hluku-ventilatoru-v-pc

bolak

pl4toon: a neohrozím tím procesor? nesníží se tím rapidně životnost?

badisko

vyberes si kterej chces ventilator snizit …a pak ho pri prehrivani muzes klido zase jednoduse pridat …jako by jsi to nemel na obrazku nazorne ukazano …procesory vydrzi dost horsi je to s HDD ty se vesmes pali pri 45–50 C …ten program ti bezvadne indikuje teploty na PC…mas ho porad na spodni liste a vubec nezere CPU coz je fajn …

badisko

jinak snizit otacky jde i v Biosu nedoporuciji..ve speedfan to mas na par kliknuti a nemusis lest do biosu…jinak vice zde snad budes moudrejsi po prostudovani …http://www.al­mico.com/speed­fan.php