Proč jsou bohatí lidi tolik lakomí?

Všeho je zde dostatek pokud nebudeme lakomí a nebudeme plýtvat hodnotami na zbytečnosti a luxus. Třeba se podívejme na sociálně slabé jedince se kterým je zde mnoho problémů, proč ti co jsou bohatí nepomohou těmto sociálně slabým jedincům, aby měli střechu nad hlavou a teplé jídlo, pokud bychom globálně zrušili zbytečné armády a zbytečný vojenský průmysl zmizela by ze světa okamžitě veškerá bída pokud by se ušetřené peníze použili optimálně správně a nikdo je neukradl!

Nejlepší odpověď
terry

Co to plácáš?
Spousta bohatých lakomých není a pomáhá hodně. Jsou to miliony ročně pro nemocnide, kojenecké ústavy, dětské domovy, …
Ale proč pomáhat plošně? A proč pomáhat někomu, kdo si toho vůbec neváží.

Další odpovědi
Drap

Tak to změň, nám se to zatím nepodařilo. A tvoje filozofické úvahy tohoto typu se jen sčástečnou znalostí tohoto světa jeví jako bláboly.

Protiva

Boháči jsou potřeba, díky ním jde vývoj dopředu, pro ně vznikají umělecká díla, jsou testovacími lidmi pro drahé novinky, atd…
Pokud budeš sytit třeba jeden kmen v africe, za pět let se počet obyvatel zdvojnásobí.
V potravinovém řetězci musí být rovnováha. Zkus si adoptovat deset černochů a měj pak zodpovědnost za ně a za jejich potomky.
Nebo si kup kočku, a nech ji kotit dvakrát do roka. Uživíš je za 15 let? Brzo jich budeš mít milión. A vypukne hladomor a pak kočičí válka.

arygnoc

to sú kecy.
nie som lakomý.

anonym

GVKB, Ty naštěstí nic rušit nebudeš. Jsi totálně mimo a měl by ses se svými filozofickými úvahami zaměřit na stejné intelektuály, jakým se cítíš být i Ty. Podle fotky nejsi zase tak mladý, abys trousil takové názory a nevěděl o čem mluvíš. Takže jsi buď provokatér a zasloužíš si ban, nebo jsi se svým myšlením tak mimo realitu, že si ho zasloužíš tuplovaně.
Ty sociálně slabé jedince totiž testujeme už hodně dlouho. Pořád se jim cpe víc a více, stále se vymýšlejí další a další možnosti, jak jim jejich nelehký život kriminálníků, příživníků a nepřizpůsobivé menšiny vylepšit. Jaký je podle Tebe výsledek? Takže si to laskavě zglobalizuj a začni už konečně používat mozek. Tvým plochým teoriím chybí jedna jediná skutečná myšlenka.
Navazuji na Arygnoca – nejsem bohatá. Ale i kdybych byla, tak peníze na nějaké „spravedlivé dělení se s chudými“ nemám. Proč jde svět dopředu? Proto, že jsou zde lidé, kteří jsou schopni naplňovat své sny a představy.
Ty si myslíš, že Baťa se s chudými a bezdomovci o něco dělil? Ne. Uměl se o ně postarat jinak, a taky to udělal. Co jsi pro chudé udělal Ty, mistře teoretiku a velký guru naší společnosti?

anonym

Spousta lidí v bohatých zemích posílá peníze na dobročinné účely, jsou to miliony ročně. Ale hodně lidí na západě jsou chudý jen proto, že jsou buď úplně neschopní nebo závislí na alkoholu či drogách, automatech apod. Jakou by mělo cenu jim pomáhat finančně? A co se týče některých zaostalých zemí, můj názor je takový, že neni rozumný dávat lidem ryby, ale naučit je zacházet s prutem – obrazně řečeno.

venkovan

Pokud zrušíme vojenský průmysl, vznikne velká bída, protože hodně lidí přijde o práci.
A proč pomáhat těm, kteří pomoc zneužívají – to nechápu.