STUDENTKAEVA

Proč jsou bezdomovci často pod mostem?

Sice se dá říci, že mají střechu nad hlavou, a vlastně spíš most ale nadruhou stranu myslím že u vody musí být mnohem větší zima..Neříkám že všude ve větších městech mi příjde, že se hromadí na nádraží, ale tam to chápu je tam teplo navíc hodně lidí kteří jim třeba něco dají..

Nejlepší odpověď
klumprt

Já myslím, že je to takové klišé. Možná filmové. Ve skutečnosti okupují nejrůznější opuštěné objekty, např. drážní domky, zdevastované budovy, zahradní chatky, garáže… V létě někteří žijí v lesních porostech v různých stanech. Dokonce byl nedávno v TV dokument o páru, který pobýval ve staré hrobce.

Další odpovědi
marci1

Tipla bych si, že proto, že na ně neprší.

JájsemRaibek

Protože to mají i s koupelnou.

anonym

Bezdomovci jsou pod mostem,protože nemají kam jít,chápej to tak,že všude je někdo.
Doplňuji:
„teritorium“

Dochy

Nevím kolik jich je pod mostem a kolik někde jinde. Ale z podmostu je zpravidlo nikdo vyhánět nebude a jsou kryti před počasím (pokud nepřijdou povodně) A že bude větší zima? v noci je voda bude spíš chránit před mrazem.