Proč jsme zde na světě? Je důvod asketický, nebo se máme naopak bavit a dopřávat si?

Jaký máte názor? EDIT: je život jen o potěšení nebo naopak o tom, že své oblíbené věci si nebudeme dopřávat?

Nejlepší odpověď
quentos

Máme se v životě bavit a dopřávat si všeho, co chceme

Bůh jasně řekl „Dělejte si, co chcete!“ Jsme tu vlastně jako experiment.
Proč myslíte, že jsou na světě lidé, kteří se celý život živí podvody a rozkrádáním, aniž je stihne jakýkoli Boží trest…? Protože Bůh netrestá…, ale experimentuje.

Další odpovědi
lexx

Ne, je potřeba být asketa

jsme tu omylem, experiment který selhal, byl neúspěšný…lidstvo se příliš přemnožilo a šlo špatnou cestou, slepá větev evoluce. ale příroda si rady ví…
volím „být asketa“ ale jen proto abych vložil odpověď

gecco

Máme se v životě bavit a dopřávat si všeho, co chceme

Jsme „na světě“ proto, abychom žili…
A svým žitím zanecháme nějakou ´stopu´…
😉
Dělej si co chceš – tvá ´stopa´ (´stopa´ tvého života) tě prozradí, odhalí tvé záměry, tvé touhy, tvá přání, tvé skutky.
___
Ve tvém případě bych ve vzkříšení nedoufal…
Nebo naopak – doufal bych, že nenastane…
😁

da ny

Máme se v životě bavit a dopřávat si všeho, co chceme

Jsme tu „pro parádu“, peklo je přece na Zemi ;)
aneb: „Jaký si to uděláš, takový to máš!“
🙂

anonym

Máme se v životě bavit a dopřávat si všeho, co chceme

Život se má žít a askétismus slouží ke zkrocení ducha.
Doplňuji:
ten který je – Asketismus je podstatnou náplní velkých náboženství, nebo, přesněji řečeno, duchovních tradic Východu: v zen-buddhismu, v józe je tento systém propracován důsledně až do detailu; je sám v sobě dokonalý a v sebe uzavřený. Jeho učitelé slibují jistý výsledek, budou-li pravidla cvičení a životosprávy dodržena. Vytýkají křesťanství, že nemá přesnou metodu, a nazývají je náboženstvím primitivním. Existuje ovšem i křesťanská askeze a křesťanský asketismus, ne však jako v sebe uzavřený systém. Křesťanství ponechává místo nepředvídatelnému, neodvoditelně novému, co nám přichází jako dar a nezasloužená milost. Asketismus jako otevřený systém má upravit pouze podmínky pro přijetí této milosti.

zdroj:http://www.te­ologicketexty­.cz/casopis/2008-3/Askeze-v-zivote-krestana.html

Keiko

Máme se v životě bavit a dopřávat si všeho, co chceme

ten který je

Máme se v životě bavit a dopřávat si všeho, co chceme

Asketismus je spíše cesta ve východních náboženstvích k nirváně.Nemyslím si že dopřávat si všeho a co chceme je tím správným smyslem.Může se to vymstít.Takové obžérství je popisováno v bibli jako hřích a nemusí se jednat jen o jídlo.

AmazedWolf

Ne, je potřeba být asketa

Doplňuji:
Už jsme na této planetě udělali hodně škody. Nakonec se vyhubíme sami a možná na naše místo nastoupí nějaký inteligentněj­ší tvor.

wertos1

Máme se v životě bavit a dopřávat si všeho, co chceme