Proč jsem tak nervozní ze zkloušení? Jak se toho mám zbavit?

Dobrý den, jsem v 9. třídě, a jsem vždy strašně vystresovaní z testů a zkoušení a i z toho když jsem vyvolaná abych něco řekla (angličtina, němčina atd…)
Je to uplně ve všech předmětech. :(
Včera jsem byla zkoušená, nechala jsem se vyzkoušet dobrovolně a učila sem se na to doma, když sem stála před tabulí a měla jsem napsat něco an tabuli uplně se mě třepala ruka, a nakonec sem udělala jednu chybu, a dostala jsem 2, a uplně se mě rozechvěl hlas když řekl, že mám 2. Protože mě to mrzí, že mám 2 když sem se na to tak učila, a že prostě nemám an to abych dostávala jedničky. (sem si říkala)
Dneska jsme psali z češtiny a já se na to opět doma učila, a uměla sem to, ale před tou hodinou sem byla hodně nervozní a byla mi z nervů zima, psali sme test a já tak přemýšlela nad jedním výrazem, (jestli mám napsat: ,,Zdeňkovi přátelé" měkké nebo tvrdé i/y, jelikož sem si říkala: ,,čí? dobří přátelé tak měkké i , ale pak sem si řekla že může být i čí? dobré přátele tvrdé y) tak sem nevěděla, napsala sem tam měkké i, a jak už se sbíraly písemky, tak sem to přeměnila na y což je špatně. A zase se mě chtělo pak uplně brečet, protože mě na známkách hodně záleží a prostě i když se učím dlouhou dobu doma, tak to prostě nepomáhá, a moje spolužačka se doma neučí vůbec a má samé jedničky. Taky mám velkou trému když mě nějaký učitel vyvolá a já nevím správnou odpověd (ikdyž to není na známky) tak mám strašnej strach že mě vynadá nebo tak)
Dneska jsme měli němčinu a já byla vyvolaná (ne na známky) a já měla přečíst německej text a nevěděla jsem jak se to čte, a ten učitel na mě zvýšil hlas, a přečetl to po mě a chtěl aby to zopakovala, ale měl celou dobu zvýšenej hlas a já se zase uplně rozechvěla a pak, až sem to řekla a on vyvolal někoho jiného sem se rozbrečela, ale snažila sem se nebrečet, jakože sem hned zamrkala abych nebrečela a nebo si utřela oči a tak…
A to mám ve všech předmětech, v angličtině hodně…
Nevíte jak se toho můžu zbavit? Co dělat aby se mě to nestávalo? Nebo co ělat abych dostávala jedničky?

Nejlepší odpověď
annas

Opakovat si, že jste se dobře připravila, že strach je zbytečný. . Když se vám náhodou zkouška nepovede, svět se nezboří,vždyť dvojka je také pěkná známka.

Nestačí se jen učit, ale všemu rozumět, využívat staré vědomosti, k nim přidávat nové, tedy dobře kombinovat, uvažovat – prarvopis musíte mít zažitý bez jakéhokoliv přemýšlení – viz váš příklad.

Nejste ale příliš ctižádostivá a vždy chcete být dokonalá? Moc jste se upnula na jedničky, i když vaše znalosti výborné vždy neodpovídají.

Když vás rozladilo, že učitel zvýšil hlas – také je jen člověk. . Navíc předpokládá, že jedničkářka by čtení měla zvládnout.

Pokud si nevíte rady, bylo by dobré, aby se vaše maminka obrátila na psycholožku. Je to těžká, někdo je víc emotivní, jiný racionální.

Další odpovědi
postcd

nedělat si tak těžkou hlavu z toho co kdo říká a jak se tváří ať je to kdokoliv, spíše si uvědomovat svou snahu a dělat věci tak racionálněji a ne tak emotivně a pod vlivem co si kdo myslí, nebo kdo se jak tváří. třeba

Nevíteto?

Ty si myslíš, že nemůžeš být přijímána a milována, když nebudeš dokonalá? Ale to se ti nikdy nepovede… Nemůžeš se snažit o něco takového. Budeš pak jenom nešťastná. Nauč se přijímat a milovat s chybami ostatní i SEBE. Všichni děláme chyby a máme plné právo dělat chyby…
Já měla horší známky než jedničky taky 🙂 A co? Nic!
Neříkám, že se máš přestat učit. Ale stačí mít čisté svědomí, vědět, že ať si dostala cokoli, udělala jsi pro to nejvíc co si mohla. Hele všichni lidi mají jiný limity, někdo všechno hned chápe bez učení, a někdo musí dřít, aby měl třeba jen 3. Ale úspěchy a selhání neurčují celou hodnotu člověka. Není to tak, že když jsi obdržela horší známku, jsi horší člověk. To je blbost! Učitelé taky nejsou bohové, co mají vždycky pravdu a dělají všechno správně. Ani náhodou! Jsou dobří učitelé i špatní učitelé. Pokud máš nějakýho co pořád řve, neviň z toho sebe, to on jedná špatně, ne ty.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=aC8lXV01Epw