Avatar uživatele
Michal47

Proč jsem prošel elektronickým „rámem“ u východu ze supermarketu bez pípnutí?

Pokladna, u níž jsem platil, měla problém s tiskárnou účtenek. Když jsem nakonec „pípnul“ s kartou, žádná účtenka nevyjela, což jsem považoval za chybu tiskárny. Na základě svolení obou pokladních, které u toho byly, jsem pak odešel. Teprve doma jsem si uvědomil, že jsem možná nepatrně překročil limit, pro který stačilo to pípnutí a pokladna očekávala PIN. I když jsem měl zboží v obyčejné igelitce, „rám“ u východu nic nehlásil. Znamená to, že mohl být nákup v pořádku? Tedy, že jsem limit nepřekročil? Nebo stačí, že zboží projde čtečkou pokladny, i když není pak zaplaceno?

Zajímavá 0 před 2699 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Elektronický rám zaregistruje len tovar, ktorý je zabezpečený elektronickým čipom, ktorý nebol odblokovaný, neutralizovaný, prípadne odobraný na manipulačnom pulte pokladne. Priamo tlačiareň pokladne s tým nemá nič spoločné.
Niekedy aj zaplatíte, máte účtenky, ale z nejakého dôvodu vám to obsluha pokladne neodblokuje a nasleduje mohutné pískanie, hučanie rámového alarmu. Po zdokladovaní nákupu vám blokovaný tovar pracovník ochranky odblokuje. Preto si vždy berte účtenku z pokladne so sebou.
Veľakrát sa to stáva aj pri donesenom neodblokovanom tovare pri príchode do predajne.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Běžné zboží nemá naq funkci rámu vliv. Pípá jedině zboží očipované.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Buď zboží nemělo čip anebo rámy nemusely být nutně zapnuté.
Co takhle se kouknout do internetového bankovnictví, zda byla platba odečtena? 🙂

Upravil/a: Lucijej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

To zda se platba provedla nebo ne nemá vliv na označené zboží. Důležité je, zda pokladní očipované zboží deaktivovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Citlivost rámu bývá nastavena přímo úměrně pracovní aktivitě (výši platu) ostrahy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
olek

Musí mít čip:)

před 2695 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování