Mirdas

Proč již neumíme natočit filmovou komedii ?

Snad se mne to jen zdá, ovšem již dlouho jsem si nevšiml, že by se na České filmové scéně objevila opravdu dobrá filmová komedie typu Světáci, S tebou mne baví svět, Postřižiny, Vesničko má středisková, Pelíšky a mnoho dalších z dřívějška.
Proč tomu tak je ?
Doplňuji:

Možná jsem až moc skeptický, ovšem nemůže to také být, že výše pojmenované komedie měli více méně reálný základ v nějakém příběhu a dnes se spíše vymýšlejí za každou cenu od stolu a již se neposlouchají skutečné zážitky z okolí ?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Když už se v dnešní době dělají komedie, chtějí zaujmout masy. V tom případě ubírají na vkusu a obsahují ten nejlacinější humor. Dělají to pro zisky viz. Babovřesky.

Další odpovědi
led

Nie je pravda, že česká kinematografia nedokáže nakrútiť dobré filmové komédie.
Problém je v peniazoch, v záujme zadávateľov, v predpokladanom a skutočnom zisku z filmu. Ak niekomu roky masírujete myseľ rôznymi akčnými krvákmi, kuchynskými seriálmi, utlmujete cit pre život a umenie i humor. Komédie, ktoré spomínate, práve na tento problém poukazujú, na stratu medziľudského citu. A v záujme veľkých vlastníkov nie je podporovať umenie pre umenie, ale umenie pre zisk.
Českí filmoví umelci dokážu urobiť aj zázraky, pokiaľ nie sú brzdení…

klumprt

Já myslím, že chybí dobré scénáře. Peněz je dost, protože se točí všelijaké blbosti. Dobrý scénárista je vzácnost. Jarchovský se myslím trochu vyprázdnil, Svěrák je asi unavený a navíc přišel o Smoljaka, Miloš Macourek je už taky na onom světě.
Tvorba scénářů se nedá naučit na žádné škole. Na to musí mít člověk pronikavý talent.
Pokud ovšem lidem stačí fórky typu „kozy-kozy“ nebo kopanec do varlat, tak postačí Babovřesky 5,6,7,.....