Gami.Pet

Proč ještě lidé nevytvořili loď, která by se dostala za naši sluneční soustavu ?

Proč je tak těžké se za ni dostat ? Co lidem brání ?

Nejlepší odpověď

Peníze a jen peníze.
Doplňuji:
Technologie na tohle všechno už jsou, ale postavit na orbitě loď tak velkou aby zvládla přepravit lidi a uživit je… kdyby pár ropných magnátů chtělo tak by to byli schopni zafinancovat.

Další odpovědi
mosoj

Technologie nejsou. Přesto už se stalo, právě opouští sluneční soustavu sonda Voyager 1 která již letí 35 let. Problém je to, že nikdo přesně neví kde sluneční soustava končí !!!!! Přečti si článek důkladně ať pochopíš jaký je to problém !!!

http://techne­t.idnes.cz/vo­yager-1-opousti-nasi-slunecni-soustavu-f10-/tec_vesmir.as­px?c=A130320_214101_tec_­vesmir_kuz

Drap

Peníze a dostatečné technické znalosti.

www

Sice ne loď, ale sonda Voyager 1 jako první lidský objekt opustila sluneční soustavu.
Doplňuji:
Takže aby se tam dostali lidé (snad chápu tvůj termín loď), brání určitě peníze, ale prozatím hlavně nesmyslnost takového počínání.

Zdroj: m.ceskatelevi­ze.cz/ct24/sve­t/241870-sonda-voyager-1-jako-prvni-lidsky-objekt-opustila-slunecni-soustavu/

arygnoc

prednejšie je dávať peniaze na armádu – každé náboženstvo (i tzv. demokracia), sa totiž napred šíri mečom, až potom slovom.

a len tak mimochodom – hranica slnečnej sústavy nie je presne definovaná (podľa súčasných definícií je totiž „pohyblivá“), takže či voyager je alebo nie je mimo slnečnej sústavy je diskutabilné – ale je to nepochybne teleso vytvorené ľudskou rukou, ktoré je najďalej od slnka.

led

Ako to vysvetliť dieťaťu…
Zatiaľ sme v štádiu malého dieťaťa v kočíku. Bádame, čo je okolo nás, ale za okraje ešte nevidíme. Dokážeme síce hračku prehodiť cez vysoké steny kočíka (sonda Voyager 1), ale,že dopadne na zem, vieme len z počutia. Na vlastný prieskum okolia ešte nemáme dosť síl (ekonomické, technologické – i keď technika sa rozvíja závratnou rýchlosťou) a ešte nám pri tom bránia ťažké plienky (spoločnosť, rozdielnosť svetonázorov a náboženstvá) a mama (politika).

Human

Voyager 1 už opustil slnečnú sústavu :)

suaeda

Jedna věc je dostatek peněz na stavbu takové lodi. Další věc je doprava materiálu na stavbu na oběžné dráze kolem země. Chybí technologie, které by vše podstatně zlevnily. Start takové velké lodi na jiný pohon než se nyní používá je snažší z oběžné dráhy. A poslední důležitá věc. Lidská tělesná schránka není dost odolná. Astronáuti musí mít na lodi na delší meziplanetární let zajištěnu ochranu před kosmickým zářením, vyřešenu gravitaci a další běžné lidské potřeby (potravu, kyslík, hygienu ad.).
Už jen z takové běžné partnerské záležitosti se zatím v kosmu stává nepříjemný artistický výkon.