Proč jedno rádio vysílá reklamu na jiné rádio?

V celku úspěšné rádio, třeba rádio Hlas, vysílá reklamu na jiné, konkurenční rádio, třeba rádio Ucho. To nemá logiku, vždyť je to konkurence, které jim odebírá posluchače i potencionální inzerenty.

Nejlepší odpověď
Drap

Radia vysílají reklamu tomu, kdo si ji zaplatí. Dalším důvodem může být, že jsou obě stanice nějak propojeny. Třeba mají stejného vlastníka.

Další odpovědi
Damiana

Rádia mohou mít stejného majitele. Například skupina Lagardére Active ČR, zastřešuje rozhlasové stanice Frekvence 1, Evropa 2, Bonton, Dance radio či slovenskou Europu 2.

štamgast

Dříve, naposledy tak před dvěma lety, než jsem „přesedlal“ na Frekvenci 1 jsem poslouchal strašně dlouho rádio Orion a tam dávali reklamu na rádio Apollo, taky mi to vrtalo hlavou ale nakonec jsem zjistil, že obě rádia patří do skupiny „Hitrádií“ a na F1 vysílají reklamu na Evropu 2, protože obě rádia za 1) vlastní Michel Fleischmann a tím pádem patří do skupiny L'agardere a za 2) sídlí ve stejné budově.