Blecha

Proč jede například motorka 125ccm lépe se 2taktním motorem než se 4taktním?

Nejlepší odpověď
Alesh

tak pokud vyjdu z předpokladu:

  1. oba motory jsou vývojově na podobné úrovni (stejně staré)
  2. mají stejný počet válců (téměř jistě při tomto objemu – 1 válec)

Pak je to dáno především tím, že 2takt má každou 2. dobu cyklu pracovní fázi, zatímco 4takt jen každou 4.

Další odpovědi
mosoj

Ano dvojtakt je nejlepší !!!
Viz. http://www.tra­bant.cz/clanky/his­torie/tm-1958-novy-osobni-automobil-trabant