zvonisek

Proč je žití těžké bytí?

Proč se na jednoho sesypou jako sršáni?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Jde o otázku směřovanou do minulosti, takže se nemůžete dovědět pravou příčinu. Názory vám nepomohou, to musíte vědět vy, proč považujete něčí čí své žití a existenci (bytí) za těžké.

Slovo sršáň v současné češtině neexistuje, patří sršni.

Záleží na tom, co si pod významem „sesypat jako sršni“, představujete.
Je pravda, že jako skuteční sršní začnou útočit či být zlí, je to stejné s lidmi. Dovedou rovněž ublížit, někdy jde o jejich pocit nadřazenosti, závisti, ponižování atd. Závidět se dá cokoliv …
Nebo naopak, dotyčný nesplnil to, co měl, předvádí se, nedokončí to, co začal, pracuje nepřesně, způsobí problémy ostatním atd.
Příčiny jsou na obou stranách, ale konkrétní znají jen ti dotyční.

Další možné příčiny

  1. Pokud je někdo věřící, může ho zkoušet bůh, jak ve zkoušce obstojí, jak se zachová.
  2. Věří-li v minulé životy, může to být odplata za to, že dotyčný někomu ublížil a teď se mu to vrací.
  3. Tak stojí v osudu, co každého mělo či má potkat ..

atd.

Opakuji, zkuste se zamyslet sám. Každý se dívá i přemýšlí jinak.

„Už vím, že chuť do života a radost z bytí může člověk načerpat snáz z počínání přírody než z počínání lidí.“ Jan Werich