Proč je na světě snaha zabíjet prezidenty?

V minulosti bylo mnoho prezidentů, a mnoho jiných mocných vůdců (Gaius Julius Caesar) násilně zabito, podívejme se třeba na John Fitzgerald Kennedy (29. května 1917 – 22. listopadu 1963) prezidenta USA který byl zavražděn a dodnes není jasné co bylo skutečnou příčinou? Nejspíše byl tento prezident moc radikální, a to vadilo jiným mocným lidem, a tak jej nechali zabít. Není ten co by se zavděčil všem, pokud zde budete něco znamenat tak i budete mít i mnoho nepřátel, co se budou snažit vás zabít, nebo aspoň mediálně potopit.

Odpovědi
postcd

vůdce nerovná se prezident. já žádnou snahu zabíjet prezidenty nevidím.
akorát když někdo někomu překáží (a u někoho kdo má moc to je pravděpodobnější) tak může být zlikvidován.
proč tomu tak je? protože někdo nehraje na morální hodnoty. Může to být důsledkem výchovy, prostředí ve kterém osoba žije a nebo má osoba nějaké sklony od narození, které tomu pomohou

Nerevarin

John Kennedy byl odstraněn nejspíše z několika důvodů. Nechtělo se mu do Války ve Vietnamu. Američané podporovali jih, komunisté Severní Vietnam. Za jeho vlády měli američané v Jižním Vietnamu spíše jen malé posádky složené hlavně z poradců a instruktorů, které pomáhali cvičit místní armádu. Ale byl zde politický a ekonomický tlak ze strany amerického zbrojního průmyslu a některých politiků aby se do toho američané vložili s větší silou a to se J.F.K nechtělo. Odmítal také vojenské a tajné operace namířené proti Kubě, neměl dobré vztahy s CIA a byl si vědom neblahého vlivu určitých bohatých skupin lidí na politiku USA. Co se CIA týče, někde jsem slyšel, že ji chtěl snad dokonce rozpustit. Byl to do jisté míry opravdu výjmečný člověk a chtěl mnohé změnit a proto musel jít. Začal překážet zájmům vojensko průmyslovému komplexu.