dolik

Proč je zákaz kouření na veřejnosti, restauracích a jinde, když stačí zakázat výrobu cigaret? Má to logiku?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Protože pokud by se přestaly cigarety vyrábět, tak by stát přišel o značný příjem na spotřební dani a byl by ve větší pr…i než je.

Další odpovědi
anonym

Čirý alibizmus a pokrytectví. Po různých soudních sporech (USA),kdy tzv.„poškození“ vysoudili milióny dolarů na výrobcích cigaret,
jsou na „hřebících do rakve“ varovné nápisy.
Spousta ušlechtilých keců,ale pravda je taková,že kdyby – dejme tomu – od Nového roku
byl zrušen prodej a výroba cigaret a k tomu ještě Metly Lidstva,tedy alkoholu,šel by,dřív,nebo později,každý stát ekonomicky do kytek. A to je ta slušnější verze.
Nebo by se tabák pěstoval doma a po ulicích by byla spousta lidí s bílými holemi.
Berme to jako indiánskou pomstu za jejich genocidu.
Doplňuji:
Je nesporné,že nekuřáky kuřáci otravují a obtěžují.Není divu. Ale takhle to vypadá,že kuřáci jsou lidé 2. kategorie.
Je lehčí něco zakázat,než najít kompromis.

hanulka11

A zač by kuřáci utráceli peníze?

Myslím,že u nás je víc věcí, co nemají logiku.