postcd

Proč je vysoký krevní cukr nebezpečný?

Proč je při cukrovce (porucha zpracování cukrů z krve = hromadění) závadné mít mnoho cukru v krvi? A nebo pro jedince, který nemá cukrovku proč není vhodné jíst přeslazená jídla? Na co má vliv zvýšené množství cukru v krvi?

Nejlepší odpověď
arygnoc

hyperglykémia – ak je dlhodobá, k možným dôsledkom patrí ochorenie srdca, slepota, poškodenie pečene alebo nutnosť amputácie končatín.

nebezpečnejšia je ale hypoglykémia (nízky obsah cukrov v krvi), ktorá môže spôsobiť pomerne rýchlo smrť i u zdravého jedinca.

Další odpovědi
mosoj

Pleteš dvě věci dohromady. U zdravého člověka vede nadměrný přísun glukózy ( cukru) k obezitě. Nespotřebovaný cukr se přeměňuje na tuk a ten se usazuje v těle zejména v břišní oblasti.

U nemocného člověka diabetem melitus, zvýšená hladina cukru v krvi vede k ateroskleróze ( a z toho vznikajícím potížím) a ucpávaní cév a k poškození ledvin.
U zdravého člověka i při velkém příjmu cukru nedojde ke zvýšení glukózy v krvi ani průniku přes ledviny do moče. Pouze ztloustne a později třeba onemocní.
Glukóza je v těle důležitá, protože mozek člověka je vyživován pouze glukózou.
Proto při předávkování inzulínem nebo příliš drastickou dietou dojde k hypoglykemickému kómatu z kterého se člověk vlastní vůlí nedostane !!!

marci1

http://www.or­dinace.cz/cla­nek/komplikace-diabetu/