Ganymede

Proč je voda levnější než zlato, když lidé potřebují vodu k přežití, zatímco zlato nikoliv?

Nejlepší odpověď
gecco

Protože vody je relativní dostatek…
Pokud by lidé neměli co pít, to bys koukala, jak by se poměr cen otočil…
😉

Další odpovědi
anonym

Kritériem cennosti není důležitost, avšak společenská ceněnost. A lidé si cení tradic, kulturních zvyklostí, vnucených hodnot, … Například spousta kmenů nedotčených civilizací, kteréžto znám, si vody rozhodně cení více, než-li zlata. Právě jste zde předvedla ukázkovou demagogii. Tedy zabalila jste všechny lidi do obalu pouze těch, kteréžto znáte vy sama, navíc zprostředkovaně (přes média, drby, …) a utvořila naprosto nesmyslný závěr. Přesně takovými demagogiemi ovlivňují lidé ostatní, neb aby smýšleli dle jejich představ, ideí, názorů, …

mosoj

Neboj, co nevidět se dočkáš .

lexx

za zlato vodu koupíš, naopak ne…

ReHu

A kdo by měl na zaplacení ,všeho, kdyby voda stála tolik, co zlato?
Voda je potřeba krom domácností i při asi každé výrobě. Čehokoliv.