dEnnYyyyy

Proč je víc lidí než práce?

nebo proč je větší poptávka než nabídka na práci? a jak si najít práci?

Nejlepší odpověď
quentos

Protože lidi, a zejména jedna jejich tmavší odrůda, se rozmnožují jak králíci, kdežto objem práce zdaleka tak rychle neroste.
Jak si najít práci? Stačí chtít.

Další odpovědi
jáára

popravdě nemám ve svém okruhu známých nikoho nezaměstnanýho.

orwell

Práce je všude kolem dost, stačí rozhlédnout. Jen se nedostává těch, kteří by za ni zaplatili. Jednou podstatnou vlastností kapitalismu je právě záměrně vytvořený nedostatek pracovních míst, což umožňuje stlačit mzdy dolů. V minulém režimu tomu bylo naopak a častou větou z úst vedení podniků byla: „…to víte, nejsou lidi!“.

Pepa25

Příliš obecná otázka. Kdy? V lednu, v r. 2015, v 21. století? Kde? V Ústí, v ČR, v EU?