milan16647

Proč je vhlhká skvrna na zdi tmavá?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Tady už něco podobného bylo.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-mokra-latka-tmavejsi-nez-sucha-i-kdyz-je-voda-pruhledna

Další odpovědi
michael69

Ano je to odlišnou schopností odrážet světlo.Např.mokré prádlo má lepší a sytější barvy než když uschne. Aby barvy zůstaly alespoň trochu jako když jsou mokré,přidávají se do pracích prášků tzv. optické zjasňovače,které tento efekt mají navodit uměle.

Alesh

Otázka zajímavá a netýká se to jen zdi, ale třeba i oblečení a dalších věcí.
Odpověď neznám, ale předpokládám, že to bude nějak takto: Barva objektu je dána tím, jak je pohlcováno světlo daným objektem a kterou část spektra objekt odráží. No a patrně tím, že se objekt namočí, změní se toto pohlcované a odrážené spektrum. Ale možná, že kecám, jen spekuluji. 😉