Proč je většina veganů tolik ofensivní? Také je mi úplně jedno, že ubližují rostlinám. Ať si chroustají klidně kameny…

Většina veganů si o nás, bezcitných žroutech masa, myslí, že jsme nelidi, které vzrušuje pohled na trpící zvíře , anebo že snad doma škrtíme koťátka a nezasloužíme si žít, proč? Však těm rostlinám to určitě také není příjemné. Nejsou o nic lepší než my, masožrouti. To se jako mám živit z energie ze slunce, abych uspokojil tady spasitele světa, kteří žerou kytky?

Já si sice trochu té energie beru, ale ne moc, nechci totiž zatím zničit naši planetu.

Mňam, masíčko! <3

Tw!st, souhlasím, toto jsem bohužel už viděl… Ta ženská mluví hrozný blbosti a hrozně moc si protiřečí, a tím pádem veškeré urážky co řekla míří i na ni. :D Stejně si myslím, že kdyby se nepřisála na pana Karla, tak by toto video vůbec nikoho nezajímalo. :D Myšlenka dobrá, ale neskutečně moc špatně to podala…

Odpovědi
Tw!st

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-htmmXbecT8 toto je ještě horší a otravnější než vegani 😁

RyuzakiKate

A co děláš teď ty? Obhajuješ si „svoje masíčko“. Myslím, že v obou táborech se dají najít ti, kteří nemají potřebu to vnucovat ostatním a uvažují racionálně, a ti, kteří za každou cenu musí útočit a dávat světu najevo svůj postoj. Nic víc v tom není.

dubraro

Oni se cítí být „majitelé pravdy“. Oni se cítí být ti správní, čistí, morální a domnívají se, že mají právo svou nadřazenost dávat ostatním najevo. Velmi podobně se chovají ekologisté, cyklisté, homosexualisté, vítači uprchlíků a další, ve svých očích „zachránci světa“.

klumprt

Řekl bych, že jsou toho názoru, že děláme něco špatného, když jíme maso, nebo dokonce pijem mlíko.
Já jsem toho názoru, že celé miliardy a generace prasat, krav, kuřat a jiných zvířat by se vůbec nenarodily, kdyby nebyli naší potravou. Geny chovných kanců a prasnic putují z generace na generaci. Sice ne přírodním, ale umělým výběrem, ale není to nakonec jedno? Sice za krutou daň, že většina jejich potomků skončí v ašich pupkách, ale jak to asi chodí v přírodě? Predátoři, paraziti, nemoci, hlad…

anonym

RyuzakiKate já tu teď nic neobhajuji, nečteš pořádně. Psal jsem, že mě nezajímá, že vegani jedí kytičky. Moje otázka zní, proč většině veganům vadí, že my jíme maso a musejí i nám ty kytky vnucovat. Kytky jsou mi asi stejně jedno, jako 95% zvířat, jen zvířata chutnají mnohem lépe, a tak je nikdy nepřestanu jíst. Běž si ještě vynadat tygrovi…

RyuzakiKate

A proč bych měla nadávat nějakýmu tygrovi, co to je za nesmysl? :)
Tak za prvé by každý správný vegan/vegetarián měl vědět, co obnáší velkochovy a produkce masa – zejména obrovskou spotřebu vody. Někteří zastávají tento postoj nejen třeba z toho důvodu, že jim vadí, jak zvířata trpí, ale též taky z těchto ekonomických, protože kdyby se snížila spotřeba masa, mohlo by se třeba najíst vícero lidí. Že jsme se postupem času vyvinuli jako všežravci, to je pravda, to je přirozené. Co už však přirozené není je porážet zvířata jak na běžícím páse a chovat se k nim jako k věcem. Každý správný „masožrout“ by měl osobně absolvovat nějakou porážku či navštívit jatka, aby věděl, co podporuje, protože někteří si, jak se zdá, stále myslí, že maso roste v supermarketu… To, že je denně dostupné je taky to, v dobách né tak dávných bylo maso sváteční a podávalo se např. 1× týdně.
Vegani a vegetariáni chtějí rozšířit toto poselství zejména proto, že vědí (nebo by teda měli vědět), jak zrovna my Češi nedokážeme pořádně jíst a pak se divíme, že je tu tolik kardiovaskulárních chorob a obézních lidí. Chtějí, abychom více přemýšleli o tom, co jíme a nepodíleli se na krutosti, protože kráva není něco míň než pes.
A na závěr – nejsem vegan, ani vegetarián, ale postupem času se chci k něčemu podobnýmu dopracovat.