Ryboun

Proč je ve vlaku málo lidí a v městské hromadné dopravě hodně?

Chci se zeptat: proč je vlaku málo lidí a v městské hromadné dopravě hodně? Já totiž pokaždé, když jedu v autobuse, v tramvaji nebo v trolejbuse, tak je to vždy přecpané a je tam lidí jako na slavnosti, a pokaždé, když jedu vlakem, je tam vždy skoro prázdno.

Nejlepší odpověď
quentos

Přidejme k uvedeným ještě jeden důvod, a sice – vlak mívá několik vagonů, tudíž se tam vejde několikanásobně víc lidí než do autobusu/trolejbusu MHD. A ve vlakových spojích, které nejsou plně vytíženy, si proto cestující mohou dovolit se „rozprostřít“ po celém vlaku, proto to vypadá, že jich je málo.

Další odpovědi
Lamalam

Ve vlaku skoro prázdno? Jel jsi někdy v pátek odpoledne vlakem z Prahy třeba do Ústí nebo do KV?

Drap

Důvodů může být celá řada, dostupnost, nadimenzování jednotlivých doprav, potřeba cestujících, cena, celková výhodnost pro uživatele.