Usoman

Proč je ve většině ČSR filmů za dob komunismu to depresivní počasí?

Někteří si toho možná všimli, že místo modrého nebe s mraky a sluníčkem je tam bezbarvý bílý opar. Je to způsobeno samotným natáčením nebo se tehdy natáčelo častěji během zamračeného počasí?

Nejlepší odpověď
orwell

Nemyslím si, že máš pravdu. Pokud se jedná o filmy jako např. Král Šumavy, tak tam to sedí. Vytváří to potřebnou atmosféru k dokreslení náročnosti služby pohraniční stráže. Bylo ale také natčeno dost filmů s krásnými záběry, kde uvidíš i to modré nebe (pokud to není film černobílý) mraky a sluníčko. Třeba Anděl na horách,… a to nemluvím o krásných filmových pohádkách (i v barvách).

Další odpovědi
df

A co Vesnicko ma strediskova? :)