Houslovyklic

Proč je ve studeném čaji med cítit víc než v teplém?

Zjistila jsem, že když si udělám teplý čaj a dám si do něj med, skoro ho tam necítím. Jak čaj chladne, med je cítit stále víc… Čím to je?

Nejlepší odpověď
johana 56

Med,používaný jako sladidlo,by se měl přidávat do chladnějšího nápoje.Přidáním do horkého ztrácí nejen svou vůni,ale také spoustu užitečných látek,kvůli kterým se používá místo klasického cukru.

Další odpovědi
bolak

Tak je to s čímkoliv. Když jíš/piješ něco hodně horkýho, nebo hodně studenýho, tak ti to otupí receptory na jazyku, není to medem. Sněz vařící bramboru a uvidíš.

Beer4Real

Když čaj chladne, tak se mění jeho konzistence a med tuhne.