jennysh

Proč je v polsku zboží daleko levnější,než u nás v Česku?

Jsou na tom ekonomicky lépe? Možná,jsem blbec,ale nikdy mě nenapadla odpověď,na tuhle otázku. Omlouvám se za gramatickou chybu v nadpisu.

Nejlepší odpověď
anonym

Já nechápu lidi,kteří berou Polsko a jeji obyvatele za podřadné lidi,kteří (prý) vyrábějí šunty a proto jsou levné? Já jezdím do Polska bezmála 40 let,ale nikdy se mi nestalo,že bych koupil až takový šunt,že by jimi pohrdal.Co já jsem tam snědl jídla a ještě jsem mezi vámi.Kdyby jste tak věděli,jaci jsou polácí pohostinní,kteří si nehrají na KINGY! A i to pivo mají lepší než ty naše europiva!A nebyl bych daleko od pravdy,že jsou na tom ekonomicky lépe než my.Pravda je,že bordel mají i ve své vládě,to uznávám,taky jsou mezi nimi lidé,kteří se obohatili zázračným způsobem jako u nás.Raději končím,než zase někoho naštvu.

Další odpovědi
quentos

protože to jsou šunty ;{)> to je o Polsku známá věc.
Btw. o pivu to neplatí ;{)>

ReHu

Mají jinak nastavnou ekonomiku.

„Šunty“ to jsou stejné, jako u nás. Některé ano a jiné ne.

johana 56

Do Polska jezdí nakupovat i čeští obchodníci,totéž zboží potom prodávají za vyšší ceny.Řadu let si tam jezdím pro květiny,např.nád­herné lilie,mečíky,muš­káty,ozdobné zahradní keře a jiné.Jsou o polovinu levnější a rozhodně zdobí zahradu déle než jednu sezonu.
Z vlastní zkušenosti také vím,že vysoké ceny v našich kamenných obchodech nemusí vždy odpovídat požadované kvalitě.

roxy52

Na tržnicích je to levné a šunty to tedy jsou.A to tak,že velmi.