jirka F

Proč je v nějakých městech hnusnější(nedobře chutná) voda než na vesnici ?

Když jsem byl jednou v nemocnici v hradci nebo u tety v praze chutnal jsem tam vodu a řekl jsem si tam to normálně musejí brát od někud z kanálu(myslel jsem to obrazně)jen tím chci říct že si myslím že ve městech je chutí hnusnější voda než na vesnici jak je to možný protože u nás doma na vesnici(bydlíme v přírodním parku orlice)je tak dobrá voda a všech taky kteří bydlí na vesnici jsem se ptal jakou tam mají vodu a řekli že úplně vynikající ale ty co jsou z města tak říkali že jim tam moc nechutná jak je to teda možný.

Bonus : chutná vám voda co pijete z kohoutku ?

Prosím o vysvětlení

Děkuji

Odpovědi
gecco

  1. chuť je individuální (každému chutná něco jiného)
  2. chuť často závisí na zvyku (chutná ti to, nač jsi navyklý)
  3. méně kontaminovanou vodu (třeba z NP) stačí méně chemicky upravovat

___
4. někdy jsou různé pachuti způsobené třeba až domovním rozvodem (kontaminované rozvody, nevhodné materiály, nízký průtok…)
___
Osobně třeba považuju pražskou vodu (až na lapsy, jako třeba před nedávnem v P6) za velmi kvalitní…
___
Bonus – jo, piju kohoutkovku.
😉

ReHu

Chuť vody je individuální a je hodně ovlivněna zvykem.
Chuť ovlivňuje zdroj, kvalita čištění a stáří potrubí. Testy se provádí u výstupu z vodárny. Proto také jsou někde a někdy s vodou problémy i přes dobré výsledky VaK.
Já piju a i na vaření používám vodu kohoutkovou točenou přes dost dobrý filtr.
Mužský vždycky říkal, jak je možný, že stejný čaj i kafe chutná jinak doma a jinak v práci 🙂 🙂

mosoj

Jak asi může chutnat, byť upravená, voda z řeky .

Mně chutná. Ale u nás je voda zásadně z artézských nebo normálních studní.

Jo a do těch řek jsou svedeny všechny čističky odpadních vod v povodí.

Zdroj: Moje hlava.

Luxx

mám zkušenost z Olomouce.. tamní voda mi vůbec nechutná, je taková hodně vápenatá a divná.. když jsem tam bydlela, tak jsem se snažila ji pít minimálně.. tedy myslím v surovém stavu.. kafe a čaj jsem si z ní vařila normálně a to mi nevadilo