Avatar uživatele
jirka F

Proč je v nějakých městech hnusnější(nedobře chutná) voda než na vesnici ?

Když jsem byl jednou v nemocnici v hradci nebo u tety v praze chutnal jsem tam vodu a řekl jsem si tam to normálně musejí brát od někud z kanálu(myslel jsem to obrazně)jen tím chci říct že si myslím že ve městech je chutí hnusnější voda než na vesnici jak je to možný protože u nás doma na vesnici(bydlíme v přírodním parku orlice)je tak dobrá voda a všech taky kteří bydlí na vesnici jsem se ptal jakou tam mají vodu a řekli že úplně vynikající ale ty co jsou z města tak říkali že jim tam moc nechutná jak je to teda možný.

Bonus : chutná vám voda co pijete z kohoutku ?

Prosím o vysvětlení

Děkuji

Zajímavá 0 před 3174 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

  1. chuť je individuální (každému chutná něco jiného)
  2. chuť často závisí na zvyku (chutná ti to, nač jsi navyklý)
  3. méně kontaminovanou vodu (třeba z NP) stačí méně chemicky upravovat

___
4. někdy jsou různé pachuti způsobené třeba až domovním rozvodem (kontaminované rozvody, nevhodné materiály, nízký průtok…)
___
Osobně třeba považuju pražskou vodu (až na lapsy, jako třeba před nedávnem v P6) za velmi kvalitní…
___
Bonus – jo, piju kohoutkovku.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Chuť vody je individuální a je hodně ovlivněna zvykem.
Chuť ovlivňuje zdroj, kvalita čištění a stáří potrubí. Testy se provádí u výstupu z vodárny. Proto také jsou někde a někdy s vodou problémy i přes dobré výsledky VaK.
Já piju a i na vaření používám vodu kohoutkovou točenou přes dost dobrý filtr.
Mužský vždycky říkal, jak je možný, že stejný čaj i kafe chutná jinak doma a jinak v práci 🙂 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jak asi může chutnat, byť upravená, voda z řeky .

Mně chutná. Ale u nás je voda zásadně z artézských nebo normálních studní.

Jo a do těch řek jsou svedeny všechny čističky odpadních vod v povodí.

Zdroj: Moje hlava.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

mám zkušenost z Olomouce.. tamní voda mi vůbec nechutná, je taková hodně vápenatá a divná.. když jsem tam bydlela, tak jsem se snažila ji pít minimálně.. tedy myslím v surovém stavu.. kafe a čaj jsem si z ní vařila normálně a to mi nevadilo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek