Bronzový

Proč je v nějakých městech hnusnější(nedobře chutná) voda než na vesnici ?

Když jsem byl jednou v nemocnici v hradci nebo u tety v praze chutnal jsem tam vodu a řekl jsem si tam to normálně musejí brát od někud z kanálu(myslel jsem to obrazně)jen tím chci říct že si myslím že ve městech je chutí hnusnější voda než na vesnici jak je to možný protože u nás doma na vesnici(bydlíme v přírodním parku orlice)je tak dobrá voda a všech taky kteří bydlí na vesnici jsem se ptal jakou tam mají vodu a řekli že úplně vynikající ale ty co jsou z města tak říkali že jim tam moc nechutná jak je to teda možný.

Bonus : chutná vám voda co pijete z kohoutku ?

Prosím o vysvětlení

Děkuji

Odpovědi:

Zlatý

1. chuť je individuální (každému chutná něco jiného)
2. chuť často závisí na zvyku (chutná ti to, nač jsi navyklý)
3. méně kontaminovanou vodu (třeba z NP) stačí méně chemicky upravovat
___
4. někdy jsou různé pachuti způsobené třeba až domovním rozvodem (kontaminované rozvody, nevhodné materiály, nízký průtok...)
___
Osobně třeba považuju pražskou vodu (až na lapsy, jako třeba před nedávnem v P6) za velmi kvalitní...
___
Bonus - jo, piju kohoutkovku.
;-)

Zlatý

Chuť vody je individuální a je hodně ovlivněna zvykem.
Chuť ovlivňuje zdroj, kvalita čištění a stáří potrubí. Testy se provádí u výstupu z vodárny. Proto také jsou někde a někdy s vodou problémy i přes dobré výsledky VaK.
Já piju a i na vaření používám vodu kohoutkovou točenou přes dost dobrý filtr.
Mužský vždycky říkal, jak je možný, že stejný čaj i kafe chutná jinak doma a jinak v práci :-) :-)

Zlatý

Jak asi může chutnat, byť upravená, voda z řeky .

Mně chutná. Ale u nás je voda zásadně z artézských nebo normálních studní.

Jo a do těch řek jsou svedeny všechny čističky odpadních vod v povodí.

Zdroj: Moje hlava.

Bronzový

Rozdíl může být a je ve zdroji vody,v chuti každého z nás a reklamě!!!
Např.Praha bere vodu z Želivky (nevím zda-li pro celou Prahu nebo jen část)kde je to prakticky uprostřer státu vedle ,i přes ochranné pásmo,je dost měst a průmyslu.Naproti tomu,třeba Jindřichův Hradec bere část vody z malé přehrady (do 91 to bylo téměř uprostřed hraničního pásma) uprostřed krajiny České Kanady a část z hloubkových vrtů.

Bronzový

mám zkušenost z Olomouce.. tamní voda mi vůbec nechutná, je taková hodně vápenatá a divná.. když jsem tam bydlela, tak jsem se snažila ji pít minimálně.. tedy myslím v surovém stavu.. kafe a čaj jsem si z ní vařila normálně a to mi nevadilo

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.