Camel.Jbc

Proč je v manometrech glycerin? Pouziva se pouze u vysokotlakych manometru nebo i u nizkych tlaku)

Docetl jsem se pouze ze usnadnuje odecet merene hodnoty. Zabranuje ale glycerin kmitani rucicky vlivem vysokeho tlaku? Nebo kmitu rucicky pri razu cerpadla? A proc jsou nektere plnene uplne a u nekterych je nahore vzduchova kapsa?
Dekuji za odpoved.

Odpovědi
mosoj

Funguje jako tlumič tlakových rázů a zároveň promazává mechanismus manometru.
Nicméně to není nejideálnější tlumič. Lepší je když je manometr od měřeného prostředí oddělen membránovým oddělovačem a teprve před oddělovačem je tlumič rázů. Tlumiče rázů jsou postaveny na více principech ( hydraulických, či mechanických).
Viz. http://www.od­bornecasopisy­.cz/index.php?id_do­cument=36919