hornik.

Proč je v Jordánsku síra?

Odpovědi
Conchus

Cituji z Wikipedie:
„Nejdůležitější nerostnou surovinou jsou fosfáty, které jsou také nejdůležitější vývozní komoditou. Ročně se jich vytěží přes 4 000 000 tun. Druhou nejdůležitější surovinou je potaš, který se těží z Mrtvého moře a jeho roční těžba se pohybuje přes 1 000 000 tun ročně. V zemi jsou menší zásoby mědi, železné rudy a niklu, těží se i mramor a keramická hlína. Na severovýchodě se od roku 1989 těží zemní plyn, který se využívá v termálních elektrárnách.“
Tak nevím, kde jste k té síře přišel. Pyrity se v těchto geologických oblastech obvykle nevyskytují.