sesednizkola

Proč je v Hostivici u Prahy cedule O2 Arena?

Včera jsem si všiml divné cedule u cesty v Hostivici u Prahy. Jakou má cedule o2 arena spojitost s o2 arenou na druhem konci Prahy než leží tato obec? Obyčejná reklama to asi nebude. Tady ta cedule je vyfocená – http://postim­g.org/image/xcc7tb8vd/ . Docela vrtá mi to hlavou když tudy projíždím, děkuji.
Doplňuji:
Aha! Pořád přemýšlel jsem, co znamenájí hnědé cedule a teď už to vím! Je jich hrozně málo, nebo alespoň já jich moc nepotkávám a s O2 Arenou nebo něčím podobným ještě neviděl jsem je. Děkuji:) A ne, jasně, že nemyslím si to, ale prostě přišlo mi to divné, sice je tam provoz s prominutím jako kráva, ale zrovna tady (!) cedule „Tudy správně k O2 Aréně“ by se dala vyřešit mnohem lepším způsobem, než touto „utrápeninou“

Nejlepší odpověď
gecco

Je to cedule znamenající – „tudy správně k O2aréně“…
😉
Myslíš, že tam choděj jenom lidi z Libně?
😉
Doplňuji:
Přesně se tahle značka jmenuje – Informativní směrová dopravní značka IS23…
😉

Další odpovědi
Funna

hnědé cedule upozorňují na nějakou místní zajímavost…u nás je cedule na místní vyhlášené ZOO od této zahrady vzdálená 12 km a ani to není přímá cesta k ní a nikoho to nevzrušuje .-)

Pepa25

Protože informativní značky ke kulturním nebo turistickým cílům jsou umístěny

  1. dostatečně daleko, aby cestovatel uvědomil, že se v relativním dosahu cíl nachází a na příští křižovatce odbočil podle toho, jestli ho chce navštívit nebo ne ..
  2. nesmyslně daleko, takže jen matou, místní z nich mají srandu a cestovatelům nepomohou …

Správnou odpověď si vyber sám … 😉
Doplňuji:
Existují značky IS 23 (tabule) a IS 24 (směrová šipka).

Metodické pokyny pro jejich umístění:
http://www.rsd­.cz/doc/Technic­ke-predpisy/PPK-a-dopravni-znaceni/metodicky-pokyn-pro-oznacovani-kulturnich-a-turistickych-cilu-na-dalnicich-a-silnicich-ktz-verze-pro-tento-rok

anonym

Kde to je?U Plzně asi těžko,ale asi o bude jen kousek viď?