Avatar uživatele
Karelcz

Proč je v granulých pro kočky tolik surovin které kočky normálně nejedí?

Například u údajně kvalitních granulí Acana: rajčata, mrkev, jablka, celá čerstvá vejce, sladké krabory… Tohle přeci kočky divoké nejedí. Neviděl kočku žrát brambory… Jak získají vůbec kočky divoké vitamíny? Zde jsou kvasnice ale jak to mají kočky venku?

Doplňuji:
Tak zrovna Acana patří mezi nejlepší 65% masa které není strojově odděleno. Tedy pouze kvalitmí maso. Tohle je lepší jak žrádlo v Tescu (to nejlevnější :) ) To samé Applaws. Perfect Fit mají navíc obiloviny ( pšenice..) které jsou levné ale nejsou vhodné pro některé kočky. Ani dlouhodobě nejou vhodné. O tom si lze přečíst na chovatelných webech atd…

Proto ty Acana a další jsou bez obilovin. Ale pořád tam jsou vajíčka, kvasnice atd. Podle toho co jsem zjsil je tohle dobré, ale proč to tam je to netuším. Možná by jinak kočka nezískala potřebné vytamíny. V přírodě krom masa, žere trávů atd. Tedy z něčeho získává dané vytamíny a tak dále. Jako člověk. Tedy nehanil bych kvalitní krmiva.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Xanada, anonym, gecco před 3257 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Kočky jsou asi moderní a jsou vegerariáni:-)))

Je to hrůza:-(((( Maso je drahé, takže ho je tam málo:-(((

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Dávám svým kočkám granule ( mimo jiné) Perfekt Fit. Tam nic takového není.
Žerou jenom tyto a na jiné se ani nepodívají. Mají víc rozumu než lidé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Aby to prodejci prodali,nakydlí do toho všechn o aby to nabrao na bjemu,je to navoněný masem a ony to kočky potom nepoznají,že je v tom mrkev a podobný sračky,které by jinak nežraly,jen nevím co jsou krabory.
Jsou to přece šelmy a masožravci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Protože si kočky nemůžou stěžovat :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MrnousakCZE

To víš, lidi šetří jak se dá, a proto nikdy nekupuj žádný krmení ze supermarketu ale nějaký kvalitní, já například mam Applaws, stačí pár granulí a kočka je přežraná jak je to výživný :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

no proč asi? mě to chutná, dyž tobě né tak jak si chceš ušetřit na auto?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

protože je to byznys, kočky se nemohou bránit a hloupý páníček to vše zaplatí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
adelickaa

snažím se najít konzervy s co možná největším obsahem masa a ideálně aby voněly a byly pro psa lákavé.. náš je docela vybíravý.. tak bych mu ráda koupila co možná nejlepší.. aby konečně pořádně jedl a měl dost vitamínů..

před 1974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kocicinka2

jaké granule nebo konzervy kupujete svým kočičkám? Poradíte mi? Chci si pořídit kočku a tak bych ráda věděla co je dobré a co ne +)

před 1982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

a chceš jakože mít konzervy na něco určené? Jakože třeba na lepší pohyb, srst… nebo prostě klasiku ?

před 1970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

Také ocenim radu ohledně stravování zvířat,l konkrétně tedy psa a kočky… díky!!!

před 1967 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

brit a doplnky stravy canvit, s tím máme dobrou zkušenost, tak se koukněte a uviíte jestli bude vyhovovat, ale je to fakt nejlepší na obsah masa

před 1966 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

též jsem o tom slyšela, ale vyzkoušeno to uplně ještě nemám, ale asi bychom to mohli vyuukoušet

před 1964 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Ahoj, tak ony některé granule pro kočky jsou úplně mimo. Koukly jste se někdy na složení? Jako myslím na celkové složení? Třeba těch, co prodávají v supermarketech? Šílený! Já teda doporučuju kupovat prémiové granulky. Osobně je bereme na https://www.gra­nulebardog.cz a za nás teda doporučuji.

před 1993 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata