barunka4202

Proč je v 1 metru 10 decimetrů a v 1 m čtverečním 100 decimetrů čtverečních?!?!?!

Nejlepší odpověď
mosoj

Prřotože 10 × 10 = 100
a 1 × 10 = 10

Těžká to matematika. To nemůže u maturit projít !

Další odpovědi
Lamalam

A to si představ, že v jednom metru krychlovém je decimetrů krychlových dokonce tisíc!

led

Pretože 1 decimeter v preklade znamená 1 desatina metru.
Ak 1m2 je štvorcová plocha so stranou a=1m, potom výpočtom podľa vzorca a x a = 10dm x 10dm= 100dm

Čo tak lepšie si pozrieť učebnicu matematiky? Učiť sa a rozmýšľať!

Drap

Důvod je zcela prostý. Počítáme v desítkové soustavě

Kelt

Podívej se, jak se řekne v některých jazycích deset, sto, tisíc. atd, potom je je délka, plocha , objem a jak to spolu souvisí. Obecně je nějaká jednotka, gram, metr, sekunda, ampér atd, tisíc jednotek je kilo a jednotka. tisíc metrů je 1 kilometr 1 km, tisícina se řekne mili, proto milimetr, centimetr je setina, cent , pro cento, část stovky, promile, tisícina. deci je desetina, decimetr je desetina metru
Když rozdílem něco na deset dílů, získám desetiny . Proto má 1 metr 10 dm, decimetrů. Když to budu počítat na plochu, tak to musím brát jako druhou mocninu, proto má 1 m2 100 dm2, a můžeš si tam dosadit i cm2. Nezapomeň na rostoucí počet podle tohoto principu. U objemu je to s třetí mocninou.
Určitě ale znáš nejnovější hity a kdo frčí v hitparádě.